SON DAKİKA

KANSER HASTALARINA MÜJDE!

Bu haber 04 Mart 2017 - 14:03 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.

Rusların uzayda test ettiği kanser ilacının tam iyileşme sağlayacağı ve kanseri en son anında bile tedavi edeceği açıklandı.

Rus bilim adamları, kanseri her türü evresinde yok etmek için buldukları ilacı uzayda test etti. Rus bilim adamları, fareler üzerinde yaptıkları deneyde, ilacın sürekli alınmasıyla birlikte hastalığın son aşamasında olunmasına rağmen tam bir iyileşme sağlandığını duyurdu.

İzvestiya gazetesine konuşan Rusya Federal Tıp ve Biyoloji Dairesi Bilimsel Araştırmalar Enstitüsü Direktör Yardımcısı Prof. Andrey Simbirtsev, “Termal şok proteini adını verdiğimiz ilaç hem bağışıklık sistemini güçlendirerek tümörlerin yok edilmesini sağlıyor, hem de sağlıklı hücrelerin hasar görmesini engelliyor” dedi.

Profesör Andrey Simbirtsev bu buluşun, kötü huylu tümörleri tedavi edebilen biyoteknolojiler yardımı ile üretilen tam anlamıyla yeni bir ilaç olduğunu açıkladı.

Tedaviye yardımcı olan protein insan vücudunda az miktarda bulunuyor.

Önce bu proteini hangi genin sentezlediğini keşfetti. Ardından bu proteini üretebilen bir bakteri hücresi yapıldı. Simbirtsev, “Bakteri hücreleri çok hızlı çoğalıyor, böylece bu proteinden sınırsız miktarda üretebilir hale geldik” dedi.

Rus bilim insanları kanser hastalarının ilaca 3-4 yıl içerisinde ulaşabileceğini açıkladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: