Erdoğan'dan OHAL Açıklaması! | Kamu Bilgi
SON DAKİKA

Erdoğan’dan OHAL Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan OHAL’e ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bu haber 01 Ekim 2017 - 15:42 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de yeni yasama yılı açılışına katıldı. Erdoğan burada bir konuşma yaptı ve OHAL’e ilişkin çok önemli değerlendirmelerde bulundu.

OHAL NE ZAMAN KALKACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan OHAL’in ne zaman kalkacağına ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu açıklamasında Erdoğan, “OHAL’e yönelik bir takım nitelemeler var ki kabul edilebilir değil. Türkiye’nin olağanüstü tehditlerle karşı karşıya bulunduğunu kim inkar edebilir. Olağanüstü tehditler olağanüstü tedbirleri gerektirir. OHAL’den zarar gören kimse olmamıştır. Terörle mücadeleye yönelik ihtiyaçlar kalktığında elbette OHAL de sona erecektir.” dedi.

“TARİHİ BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ” 

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uyum yasaları hakkında da açıklama yaparak “Önemli bir görev daha var. Uyum yasaları başta olmak üzere yeni sistemin en sağlıklı şekilde hayata geçmesini sağlayacak düzenlemeler üzerinde derhal çalışılmaya başlanması gerekiyor. Yeni yasama yılında çok daha önemli çalışmalara imza atacaktır. Her anlamda tarihi bir süreçten geçiyoruz.

“HÜKÜMETTEN BEKLENTİM…”

Erdoğan konuşmasında: “Ülkemizin son yıllarda yaşadığı sosyal, siyasi, ekonomik, diplomatik gelişmelerin hiçbiri genel fotoğraftan bağımsız değildir. Hükumetten beklentim, kamu mali disiplininden ödün vermeden geleceğe daha rahat bakabileceğimiz tedbirleri almasıdır. Milletimizi huzursuz ve tedirgin edecek gereksiz adımlardan kaçınılması büyük önem arzetmektedir. Geçtiğimiz hafta yapılan tezkere konusunda Meclisimizde sergilenen birlik ve beraberliği takdirle karşıladığımı belirtmek istiyorum.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir