http://www.wannawatches.com

KPSS 2017/3 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Hakkında Duyuru » Kamu BilgiKamu Bilgi

21 Haziran 2022 - 12:48

KPSS 2017/3 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Hakkında Duyuru

KPSS 2017/3 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Hakkında Duyuru
Son Güncelleme :

20 Mart 2017 - 19:03

Sağlık Bakanlığı resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile KPSS 2017/3 ile Sağlık Bakanlığına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilen arşiv araştırması formu ve güvenlik soruşturması formunun teslim süreleri açıklandı.

 

Sağlık Bakanlığının konuya ilişkin duyurusu şöyle:

” KPSS–2017/3 sonucuna göre Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına yerleşen adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A/8) bendi uyarınca;www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde bulunan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden 3 nüsha olarak dolduracakları “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu” fotoğraf yapıştırıp kendileri imzaladıktan sonra, bulundukları yerdeki il sağlık müdürlüğü veya genel sekreterlik yetkililerine onaylatarak 24 Mart 2017 Cuma günü saat18.00’ e kadar aşağıda belirtilen adreslerde olacak şekilde kargo ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir. Elden teslim etmek isteyenler, kendileri veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile formlarını teslim edebilecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacak, gönderilen belgelerin vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk başvuru sahibine ait olacaktır.

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatına ait sağlık teknikeri/sağlık teknisyeni (ilk ve acil yardım)pozisyonlarına yerleşenlerin, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formlarını yukarıda belirtilen şekilde T.C. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Mithatpaşa Caddesi No: 3 Pk.06434 Sıhhıye/Ankara adresine göndermeleri gerekmektedir.