Bütünleme sınavları kaldırıldı mı? YÖK Başkanı açıkladı | Kamu Bilgi
SON DAKİKA

Bütünleme sınavları kaldırıldı mı? YÖK Başkanı açıkladı

Bu haber 13 Ocak 2017 - 14:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

YÖK Başkanı Saraç:

Bütünleme sınavlarına ilişkin bir Başkan Vekilimizin imzası taklit edilerek sosyal medyada sahte bir yazı ve haber paylaşılmaktadır. Bu konuda alınmış yeni bir kararımız bulunmamaktadır. Bu yazı ve habere itibar etmeyiniz.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, “üniversitelerde bütünleme sınavlarının kaldırılması” yönünde yeni bir karar almadıklarını bildirdi.

Sosyal medyada, YÖK Başkan Vekili Hasan Mandal’ın imzası taklit edilerek “12 Ocak 2017 tarihli ve 2937 sayılı YÖK Eğitim Komisyonu’nun aldığı karar gereği, üniversitelerimizde uygulanan bütünleme sınavları kaldırılmıştır. 2016-2017 güz dönemi karar tarihine kadar yapılan bütünleme sınavları geçersiz sayılacaktır.” ifadelerinin ardından Başkan Saraç, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden bir açıklama yaptı

Saraç, “Bütünleme sınavlarına ilişkin bir Başkan Vekilimizin imzası taklit edilerek sosyal medyada sahte bir yazı ve haber paylaşılmaktadır. Bu konuda alınmış yeni bir kararımız bulunmamaktadır. Bu yazı ve habere itibar etmeyiniz.” ifadelerini kullandı.

YÖK, yetki devri kapsamında, bütünleme sınavı yapılması kararını üniversitelere bırakmıştı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x