http://www.wannawatches.com

Diyanet'te üst düzey atamalar belli oldu » Kamu BilgiKamu Bilgi

21 Haziran 2022 - 01:08

Diyanet’te üst düzey atamalar belli oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda Başkan Yardımcılıkları ile bazı genel müdürlüklere vekaleten atamalar yapıldı

Diyanet’te üst düzey atamalar belli oldu
Son Güncelleme :

06 Ekim 2017 - 8:18

Diyanet İşleri Başkan Yardımcılıklarına, Dış İlişkiler Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selim Argun ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman Tıraşçı atandı.

Genel Müdürlüklerde ise; Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Kadir Dinç, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Haydar Bekiroğlu, Dış ilişkiler Genel Müdürlüğüne Erdal Atalay ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne Dr. Burhan Erkuş atanan isimler oldu. Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığına da Hasan Ali Yıldız getirildi.

Başkanlıkta gerçekleştirilen devir teslim törenlerine katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, görevi devreden Genel Müdürlere yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, göreve yeni başlayan Başkan Yardımcıları ve Genel Müdürlere yeni görevlerinde başarılar diledi.

Devir teslim törenlerinde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, bir vazifeye başlamanın aynı zamanda o görevle ilgili çalışmaların çıtasını daha yükseklere taşıma beklentisini birlikte getirdiğini ifade ederek, “Görevlerin bir başlangıcı ve bir sonu vardır. Önemli olan görevleri hayırla tamamlayabilmektir. Bir vazifeye başlamak, başlanılan vazifenin çıtasını daha yükseklere taşıma beklentisini de birlikte getirir” dedi.

Kardeşlik ve muhabbetin başarıyı da beraberinde getireceğine dikkat çeken Başkan Erbaş, “Bir teşkilatta kardeşlik varsa muhabbet varsa başarı gelir. Bu unsurlar yoksa başarıya ulaşmak zorlaşır. Hepimize düşen, genel müdürümüzden daire başkanlarımıza çalışan her personele kadar bu gök kubbede hoş bir seda bırakabilmektir. Dünyada kalıcı olan güzelliktir, iyiliktir, sevgidir, muhabbettir” diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak çalışırken tebessümü elden bırakmamak gerektiğine işaret eden Başkan Erbaş, “Tebessüm etmek o kadar faydalıdır ki, sabah işyerinize geldiğiniz zaman hem size hem de çalışma arkadaşınıza moral motivasyon sağlar. Bu yüzden ‘Kardeşine tebessümle bakman bir sadakadır’ buyuruyor Peygamber Efendimiz. Bizim cebimizde hazır sadakamız tebessümümüz olsun. Bütün kardeşlerimden bunu arzu ediyorum” şeklinde konuştu.

Unvanların kibre dönüşmemesi gerektiği üzerinde duran Başkan Erbaş, “Burada görev icabıyla sahip olduğumuz unvanlar bizim insanlık itibariyle sahip olduğumuz unvanlar değildir. Burada hepimiz insanlık olarak eşitiz. İdarenin yürütülebilmesi için bazı unvanlara sahip olabiliriz ama hiçbir şekilde unvanı kibre dönüştürmeyeceğiz. Kibir insanın yapmış olduğu ibadetleri yakıp yok eder. Allah bizi kibirden korusun” ifadelerini kullandı.

Devir teslim törenine katılan Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, göreve yeni başlayan yöneticilerin hayırlı ve başarılı bir şekilde görev yapmaları için dua etti.

Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Osman Tıraşçı, yürütmüş olduğu İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünü Burhan Erkuş’a, Yard. Doç Dr. Selim Argun ise Dış ilişkiler Genel Müdürlüğünü Erdal Atalay’a devretti. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne getirilen Haydar Bekiroğlu ise görevi İsmail Palakoğlu’ndan devraldı.

Yeni Şafak