http://www.wannawatches.com

İŞTE YENİ COVİD-19 KISITLAMALARI » Kamu BilgiKamu Bilgi

20 Haziran 2022 - 17:43

İŞTE YENİ COVİD-19 KISITLAMALARI

İŞTE YENİ COVİD-19 KISITLAMALARI
Son Güncelleme :

30 Kasım 2020 - 20:16

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamaya göre hafta içi gece saat 21.00 ile sabah 05.00 arasında genel sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından bazı başlıklar:

“Kabine toplantımızın ilk ve en önemli konusu uzunca bir süredir olduğu gibi koronavirüs salgınındaki gelişmelerdi. Dünyanın her yerinde görülmedik düzeyde tırmanışa geçen salgın maalesef ülkemizde de etkili oldu. Bu çerçevede birtakım tedbirleri hayata geçireceğimizi kamuoyuyla paylaşmıştık. Vaka sayıların 30 bine dayanmış olması çok dikkatli ve sabırlı davranmamız gerektiğini gösteriyor. Sıkıntıları asgariye indirebilmek için her türlü gayreti gösteriyoruz. Şu aşamada insan hareketliliğini en aza indirmeyi amaçlayan bu tedbirler dışında bir çare bulunmuyor.

Vatandaşlarımızdan öncelikle tamam diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına en sıkı şekilde riayet etmelidir. Salgın tedbirlerine harfiyen uygulamasını bekliyoruz. Salgın tehdit olmaktan çıkana kadar mecbur kalmadıkça kalabalığa karışmamalarını, evlerinde dahi dikkatli hareket etmelerini istiyoruz. Bu salgına karşı en etkili tedbir kendimizi korumaktır.

Sevdiklerimizin ve diğer insanların sağlığı için üzerimize düşen fedakarlıkları yapmak mecburiyetindeyiz. Soğuk algınlığı, gribin artması sağlık sistemimizin üzerindeki yükü ağırlaştırmıştır. Sağlık çalışanlarımıza en büyük teşekkürümüz onlara ilave yük getirmemek olacaktır.” dedi.

Ayrıca Erdoğan evde de olsa tütün ürünlerinin bırakılması telkinlerinde bulundu.

AŞI UYGULAMALARI

Erdoğan açıklamalarında “Önümüzdeki bahar aylarından itibaren küresel salgını geride bırakmayı ümit ediyoruz. Aşı çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Her aşıyla yakından ilgileniyor, gereken bağlantıları kuruyoruz. İlk etapta 50 milyon doz anlaşma yapmış bulunuyoruz. Vatandaşlarımız herhangi ücret ödemeden aşıya erişebileceklerdir. Önümüzdeki aydan itibaren sağlık çalışanlarından başlayarak bu aşının uygulaması başlayacaktır.” dedi