http://www.wannawatches.com

Meteoroloji'den yoğun kar yağışı uyarısı » Kamu BilgiKamu Bilgi

21 Haziran 2024 - 03:18

Meteoroloji’den yoğun kar yağışı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin doğu illeri için yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.

Meteoroloji’den yoğun kar yağışı uyarısı
Son Güncelleme :

18 Ocak 2021 - 15:16

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin doğu illeri için yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bugün akşam saatlerinden sonra Kilis’in yüksek kesimleri ve Gaziantep çevreleri, gece saatlerinden sonra Diyarbakır çevreleri, Bingöl, Ağrı, Van merkezi ve kuzey çevreleri, Mardin’in kuzeyi, Şanlıurfa, Siirt ve Batman’ın ise yükseklerinde kuvvetli kar yağışı bekleniyor. Kar yağışlarının yarın öğle saatlerinden itibaren Güneydoğu Anadolu’nun batısından başlayarak gün sonunda etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Kar yağışının, Hakkari, Bitlis çevreleri ile Şırnak’ın doğusunda yer yer 50-100 santimetreyi bulması bekleniyor ve bu kar yağışının çarşamba günü akşam saatlerinde, Hakkari çevrelerinde ise gece saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde devam eden kar yağışlarının, yarın Hakkari, Bitlis, Şırnak, Muş ile Van’ın güneyinde etkisini artıracağı ve yoğun olacağı tahmin ediliyor.

Yoğun kar yağışlarının ulaşımda aksamalar, buzlanma, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi, don ve çığ tehlikesi gibi olumsuzluklar oluşturabileceği için dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.