http://www.wannawatches.com

YARIN KAR TATİLİ NEDENİYLE EĞİTİME ARA VEREN İLLER » Kamu BilgiKamu Bilgi

21 Haziran 2024 - 05:01

YARIN KAR TATİLİ NEDENİYLE EĞİTİME ARA VEREN İLLER

YARIN KAR TATİLİ NEDENİYLE EĞİTİME ARA VEREN İLLER
Son Güncelleme :

22 Aralık 2016 - 21:30

AKSARAY

Aksaray’da kar yağışının ardından oluşan buzlanma nedeniyle il genelinde 23 Aralık Cuma eğitime ara verildiği bildirildi.

HATAY

Kar yağışı ve fırtınanın etkili olduğu ilçelerde okullar yarın tatil edildi. Hatay’ın Altınözü, Yayladağı, Arsuz, Belen, İskenderun ve Payas ilçelerinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

KONYA

Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ilçeler başta olmak üzere Beyşehir, Seydişehir, Ilgın, Bozkır, Derebucak, Karapınar, Kulu, Kadınhanı, Altınekin, Hüyük, Sarayönü ve Akşehir’de okulların yarın tatil edildiği belirtildi.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarındaki hamile ve engelli personelin de yarın idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü bildirildi.

ANTALYA

Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk ve karlı hava, Antalya’nın ilçelerinde de etkili oldu. Kar yağışı nedeniyle Antalya’nın birçok ilçesinde eğitime bugün ve yarın ara verildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Korkuteli, Elmalı ve İbradı ilçelerinde bugün, Gündoğmuş ve Akseki ilçelerinde de bugün ve yarın eğitime ara verildi. Demre, Konyaaltı, Kumluca ve Kaş ilçelerinde ise taşımalı eğitim bir gün süreyle tatil edildi.

MERSİN

Mersin’in Gülnar ve Mut ilçelerinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitim yapılmayacak.

 

KARAMAN

Karaman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, devam eden yoğun yağış nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurul Kararıyla, il genelindeki tüm okulların yarın tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarındaki hamile ve engelli personelin de yarın idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü ifade edildi.