http://www.wannawatches.com

kar tatili nedeniyle eğitimine ara verilen iller » Kamu BilgiKamu Bilgi

27 Mayıs 2024 - 06:04

kar tatili nedeniyle eğitimine ara verilen iller

kar tatili nedeniyle eğitimine ara verilen iller
Son Güncelleme :

29 Aralık 2016 - 21:59

Ülkemizin büyük bölümünde etkisini arttıran kar yağışı ve fırtına nedeniyle birçok il ve ilçede okullar  30 Aralık 2016 tarihinde eğitime ara verilecek.

Ankara’da bugün tatil edilen okulların yarın da tatil edildiği bildirildi.  İstanbul’lu öğrenciler ise büyük bir heyecanla okulların tatil edilmesini bekliyor.

İşte yarın okulları tatil edilen iller:

UŞAK

Uşak Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre “Taşıma Merkezi Okullarda” eğitime bir gün ara

verildi.

 

BİLECİK

Bilecik’in Bozüyük ilçesi genelinde ilk ve orta dereceli okullardaki eğitim verilen bir günlük kar tatili yarın da tatil edilerek uzadı.

 

 

 

BALIKESİR

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar bugün olduğu gibi yarın da tatil edildi.

 

 

SAKARYA

Sakarya’da yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim yapılan, Taraklı ile Geyve ilçelerinde ise tüm okullar yarın tatil edildi.

BURSA

Bursa Valiliği kötü hava koşulları nedeniyle Büyükorhan, Harmancık, Keles ve Orhaneli ilçelerinde bulunan ilk, orta öğretim okullarda eğitime yarın ara verdi.

MERSİN

Valilik, kentte dün akşam saatlerinden bugün öğle saatlerine kadar etkili olan çok şiddetli yağmurun, meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre bu gece yarısından itibaren yeniden başlayacağını bildirerek, Mersin merkez ile Tarsus, Erdemli ve Çamlıyayla ilçelerinde, eğitime yarın da ara verildiğini duyurdu.

 

 

ÇANAKKALE

Çanakkale’nin 3 ilçesinde okullar Cuma günü tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çanakkale’nin 3 ilçesinde 30 Aralık Cuma günü okulların tatil edildiğini duyurdu. Kar yağışının devam ettiği Ayvacık, Çan ve Yenice ilçelerinde, Cuma günü de eğitime ara verildi.

 

MANİSA

Turgutlu İlçesi’nde dünden beri etkili olan kar yağışı, yüksek kesimlerde 1 metreyi aşan kar kalınlığına yol açtı. Bugün tatil olan dağlık kesimdeki mahallelerden Kayrak, Gökgedik, Yukarı Bozkır, Kabaçınar, Ören, Yunusdere, Karaköy, Baktırlı, Karaoluk, Sivrice, Güney, Dağyeniköy’de 30 Aralık cuma günü okullar yine tatil edildi.

 

NEVŞEHİR

Nevşehir’de kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiği öğrenildi.

 

KOCAELİ

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ve il genelinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Kocaeli Üniversitesinden (KOÜ) yapılan açıklamada da olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün tüm akademik birimlerde ikinci öğretime, yarın da tüm birimlerde birinci ve ikinci öğretime ara verildiği kaydedildi.

 

ÇANKIRI

Çankırı’da, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda yarın eğitim yapılmayacak.