http://www.wannawatches.com

Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü 112 Sürekli İşçi Alacak » Kamu BilgiKamu Bilgi

21 Haziran 2022 - 01:04

Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü 112 Sürekli İşçi Alacak

BOTAŞ memur alımı başvuru ekranına ve BOTAŞ personel alımı başvuru şartlarına haberimizden ulaşabilirsiniz. Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü 112 sürekli işçi alımı kapsamında ilan Devlet Personel Başkanlığı internet sitesinde yayımlandı. BOTAŞ bu kapsamda mühendis, uzman yardımcısı, operatör, teknisyen, müfettiş yardımcısı ve büro görevlisi alımları yapacak. Vatandaşlar ise başvuru şartlarını ve alımların ne zaman yapılacağını merak etmeye başladı. İşte tüm ayrıntılarıyla 2017 BOTAŞ memur alımı başvuru şartları ve kayıt formu hakkında tüm merak ettikleriniz.

Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü 112 Sürekli İşçi Alacak
Son Güncelleme :

06 Ekim 2017 - 11:52

112 DAİMİ MEMUR ALIMI YAPILACAK (BAŞVURU ŞARTLARI)

Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğünün toplamda 112 daimi kamu işçisi kontenjanlarının dağılımları da ilan metninde yer aldı. Endüstri Meslek lisesi mezunu KPSSP94, önlisans mezunu KPSSP93 ve lisans mezunu adayların KPSSP3 hangi müdürlüğe ne kadar kontenjan ayrıldığı ilan metninde belirtildi.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü 112 Sürekli İşçi Alacak! BOTAŞ Personel alımı için yapılan duyuruda hangi pozisyon için ne kadar personel alımı yapılacağı da belirtildi. Başvuruların 12 Ekim 2017 tarihinde başlayacağı 21 Ekim’de sona ereceği öğrenildi.

BOTAŞ MEMUR ALIMI DUYURULARI İÇİN TIKLAYIN

Yukarda yer alan linkten başvuru ekranına ve memur alımlarına ilişkin son dakika duyurularına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

BOTAŞ’TAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE

BOTAŞ A.Ş. 4857 sayılı İş Kanununa tabi olarak Personel çalıştırmakta olup “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine tabi olduğu açıklandı. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında ilk defa işci olarak görev alacakların Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS altmış ve üzeri puan almış olmaları gerekiyor. BOTAŞ Personel İhtiyacı olduğunda; Türkiye İş Kurumundan (İŞKUR) talepte bulunmaktadır. İŞKUR talebimiz doğrultusunda işgücü ihtiyacını ilan etmekte ve başvuran adaylar arasından puan sırasına göre aday isimlerini BOTAŞ’a bildirmektedir. İsimleri bildirilen adaylar BOTAŞ tarafından sınava tabi tutulacaklardır.

ALIM YAPILACAK İLLER

Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü bünyesine farklı kadrolardan ve bölgelerden toplamda 112 kişilik boş kadro ile alım yapacağını belirtti. Buna göre, Lisans, Önlisans ve lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Alımlar, Ankara, İzmir, Kırklareli, Kayseri, Samsun, Erzurum, Kahramanmaraş, Konya, Ağrı, Ardahan, Sivas, Aksaray, İstanbul, Tekirdağ, Şanlıurfa, Gaziantep illerinde bulunan bölge müdürlüklerine alınacaktır.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Buna göre, Endüstri Meslek Lisesi Mezunu Teknisyen ve Büro Görevlisi, Önlisans Mezunu, Operatör, Teknisyen, ve Lisans Mezunu ise, Mühendis, Uzman Yardımcısı, Müfettiş yardımcısı kadrolarına alım gerçekleştirilecek. Her ilde bulunan farklı ilçelere alım yapılacaktır. Alım tablosuna ilanın tam metninden ulaşabilirsiniz.

17-10/05/screenshot_1.jpg

17-10/05/screenshot_2.jpg

17-10/05/screenshot_3.jpg

17-10/05/screenshot_4-1507204663.jpg

17-10/05/screenshot_5.jpg

17-10/05/screenshot_6.jpg

17-10/05/screenshot_7.jpg

BOTAŞ HAKKINDA

BORU HATLARI İLE PETROL TAŞIMA A.Ş. (BOTAŞ) Türkiye Cumhuriyeti ile Irak Cumhuriyeti Hükümetleri arasında 27.08.1973 tarihinde imzalanan Ham Petrol Boru Hattı Anlaşması çerçevesinde Irak ham petrolünün İskenderun Körfezine taşınmasını gerçekleştirmek üzere, 7/7871 Sayılı Kararnameye istinaden 15.08.1974 tarihinde kurulmuştur. Bakanlar Kurulunun 08.02.1995 tarih ve 96/6526 sayılı kararıyla Kamu İktisadi Teşebbüsü (KİT) olarak yapılandırılmıştır. BOTAŞ, 233 sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye tabi, özel hukuk hükümlerine göre kurulmuş, anonim şirket statüsünde bir Kamu İktisadi Teşebbüsüdür.

Sermayesinin tamamı T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’na ait, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan BOTAŞ, boru hatları ile petrol taşımacılığının yanı sıra doğal gaz taşımacılığı, dağıtımı, ithalatı, depolanması, pazarlanması, ticareti ve ihracatı alanlarında faaliyet göstermektedir.

Haberimizden merak ettiğiniz 2017 BOTAŞ memur alımı son dakika haberinin detaylarına ulaşabilir ayrıntıları takip edebilirsiniz. Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü 112 daimi kamu işçisi alımı yapacağını açıkladı. Bu duyuru sonrası memur olma hayali kuran vatandaşlarda BOTAŞ memur alımı başvuru ekranı ve BOTAŞ personel alımı şartlarını merak ediyorlar. Meslek lisesi, önlisans ve lisans mezunu daimi 112 işçi alımı başvuru şartları için detaylar haberimizde.

kaynak: http://www.karar.com/