ÖSYM'ye ÖABT İçin son çağrı | Kamu Bilgi
SON DAKİKA

ÖSYM’ye ÖABT İçin son çağrı

Bu haber 12 Temmuz 2017 - 17:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ÖSYM 16 Temmuz’da ÖABT yapmaya kararlı. Peki adayları bekleyen tehlikeler neler sıralayalım;

 

1- 15 Temmuz gecesi kalacak mekanları merkezde olanlar için gürültüden uyuyamama durumu

2- 15 Temmuz etkinliklerinin ilkine ÖABT adaylarının katılamama sıkıntısı

3- Selaların geç saatte okunmasından dolayı adayları uyandırabilecek olması

4- 16 Temmuzda çoğu ilde ulaşımın ücretsiz olmasından dolayı adayların boş otobüs bulamama riski

5- 16 Temmuz’da yine etkinliklerin devam edebilme durumu

 

ÖSYM’nin sınavı ileriki bir tarihe almamasının nedeni demekki çok önemli ki bunda diretiliyor. Buradan ÖSYM’ye son çağrımızı yapıyoruz: SINAVI ERTELEYİN ÇÜNKÜ 16 TEMMUZ GÜNÜ ADAYLARIN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE SINAVA GİRMESİ İÇİN UYGUN BİR GÜN DEĞİL. 15 TEMMUZ SIRADAN BİR GECE DEĞİL BU ETKİNLİKLERE KATILMAK İSTEYEN ADAYLARIN DA ÖNÜNÜ KESMEYİN.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
esin esen
esin esen
13 Temmuz 2017 13:36

ÖSYM de kripto mu var diyesi geliyor insanın.21 temmuzda yapılacak sınavı 16 temmuza çektiler. KPSS GYGK sınavı da AK Partinin miting günü yapıldı. HEPSİ Mİ TESADÜF ACABA……………………………………..

Güzide Üstdağ
Güzide Üstdağ
12 Temmuz 2017 19:39

Geçtiğimiz gunlerde ve 15 Temmuz etkinlikleri açıklanmış olup tüm kamuoyuyla paylaşılmıştır. Anma etkinliklerinin 16 Temmuz gece 24’e kadar devam edeceği belirtilmistir. Biz öğretmen adaylari olarak Sayin Cumhurbaskanimizin cagrisi uzerine 15 Temmuz gecesi nobetlerde yer almak istiyoruz. Bu anlamda 16 Temmuz gunu yapilacak olan Ogretmenlik Alan Bilgisi sinavinin daha uygun bir tarihe ertelenmesi gerektiği dusuncesindeyiz ve bunu talep ediyoruz. Adi zikredilen sinav yılda bir kez yapilmakta biz adaylar icin hayati bir onem arz etmektedir. Etkinliklerin hem sinavdan onceki gece yogun katilimli olacak olmasi,camilerde sela okunacak olmasi ve bu etkinliklerin 16 Temmuzda da devam edecek olmasi biz adaylari endiselendirmektedir. Soz konusu sinav… Read more »

Güzide Üstdağ
Güzide Üstdağ
12 Temmuz 2017 18:43

15 temmuz programı belli oldu. ÖSYM 16 temmuza öabt sınavını koymuş.Halâ sınavın ertelenme durumu yok.
Ama geç değil.
En kısa zamanda ösym nin erteleme kararı almasını bekliyoruz.
Biz öğretmen adayları 15 temmuz kutlamalarından mahrum bırakıldık. Kutlamalara katilmasak da o gece oluşacak gürültüden dolayı rahat uyuyamadan ertesi gün erkenden kalkip sinava yetîşmek zorunda kalıcaz. Ayrica kendi memleketinde sınava giremeyenler sinava yetişmek için daha erken kalkmak zorunda kalicak.
Ayrica 9.45 kuralından dolayı birçok insan sinava giremeyecek.Girenler de uykusuz ve sersem bir şekilde giricek. 1 yıllık emek 1 günde çöpe gitmiş olcak.Daha sayamadığım birçok sebepten dolayi ÖABT ertelensin istiyorum.Sizlerin sesimizi yetkililere ulaştırmasını istiyorum.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x