http://www.wannawatches.com

MEB Özür Grubu Atamaları'nda Tercih işlemleri başladı » Kamu BilgiKamu Bilgi

21 Haziran 2022 - 20:23

MEB Özür Grubu Atamaları’nda Tercih işlemleri başladı

MEB Özür Grubu Atamaları’nda Tercih işlemleri başladı
Son Güncelleme :

13 Ocak 2017 - 15:09

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde görev yapan öğretmenlerin özür grubu atamalarında tercih edebilecekleri okulların listesi yayınlandı.

MEB’e bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği, mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme başvuruları 4 Ocak 2017‘de başlamıştı.

Başvuru işlemleri 10 Ocak 2017‘de bitmesi gerekirken işleme dahil olamayanlar için MEB bir duyuru yayınlayarak  başvuruların 11 Ocak 2017 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

11 Ocak 2017’de başvuruların sona ermesinin ardından, öğretmenlerin özür grubu atamalarda tercih edebilecekleri okulların listesi yayınlandı.

Okul listelerinin yayınlanmasıyla beraber tercih işlemleri de 13 Ocak 2017‘de başladı ve 18 Ocak 2017‘de sona erecek.

Tercih işlemlerinden bir kaç gün sonra yani 20 Ocak 2017‘de mazerete bağlı atama işlemleri  yapılacak.

Birinci aşamada başvurusu onaylanan öğretmenler, atanmak istedikleri eğitim kurumu kodlarını, tercih önceliklerine göre işaretleyecekler. Tercih aşamasında “boşalması muhtemel eğitim kurumu” olarak ilan edilen, ancak atamalar sonucunda bunlardan norm kadrosu boşalmayan eğitim kurumlarını tercih eden öğretmenlerin bu tercihleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Öğretmenler yer değiştirme başrusu yapmadan önce atamaya esas hizmet puanı ve hizmet süresine ilişkin bilgilerini kontrol etmeleri gerekiyor.

Bu çerçevede öğretmenler başvuru ve atamalarına etki edecek bilgilerini MEBBİS/Kişisel Bilgiler Modülünden inceleyerek varsa eksik bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir.

Tercih İçin TIKLAYIN.