http://www.wannawatches.com

MTV ZAMMI İÇİN SON DAKİKA BAKANLAR KURULU AÇIKLAMASI » Kamu BilgiKamu Bilgi

21 Haziran 2022 - 01:32

MTV ZAMMI İÇİN SON DAKİKA BAKANLAR KURULU AÇIKLAMASI

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gündeme ilişkin son dakika değerlendirmelerde bulundu. MTV zammı hakkında konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ,”Bakanlar Kurulumuz MTV’nin kanun tasarısında öngörülen rakamdan makul bir rakama çekilmesi konusunda karar verdi. Bu konuda Naci Bey gerekli çalışmaları bitirdikten sonra konunun ne kadar aşağı çekileceğini açıklayacak. Konu, yapılan iyileştirmeye göre revize edilecektir” dedi.

MTV ZAMMI İÇİN SON DAKİKA BAKANLAR KURULU AÇIKLAMASI
Son Güncelleme :

02 Ekim 2017 - 20:54

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Bakanlar Kurulu bugün toplandı. Çankaya Köşkü’nde yapılan toplantı 4 saat sürdü. Toplantı sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ bazı açıklamalarda bulundu.

Bekir Bozdağ’ın öne çıkan açıklamalarından bazıları:

LAS VEGAS’TAKİ SALDIRI

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve ABD halkına taziyelerimizi iletiyoruz, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye olarak ABD ile her türlü şiddet, saldırı ve terör konusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dayanışma içerisinde olacağımızı özellikle ifade etmek istiyoruz.”

MTV ZAMMI
“Bakanlar Kurulumuz Motorlu Taşıtlar Vergisinin kanun tasarısında öngörülen rakamdan aşağı bir rakama, makul bir rakama çekilmesi hususunda bir karara vardı. Maliye Bakanımız Naci Ağbal beye görev verdi.”

 

ATAŞEHİR’DE KADINA YUMRUKLU SALDIRI OLAYI

“Bu saldırıyı gerçekleştiren kişiye insan demeye bir insan olarak utanıyorum. Çünkü insanlıktan azıcık nasibini alan birisinin böyle bir saldırıyı gerçekleştirmesi mümkün değildir. Belli ki bu saldırgan insanlıktan nasibini almamış, alamamış.”

KUZEY IRAK’TAKİ GAYRİMEŞRU REFERANDUM

“Türkiye olarak gayrimeşru referandumdan sonra bir dizi karar açıkladık. Bunları Irak ile birlikte yürüteceğiz ve aklı selim ile adımlar atacağız. Bunları yaparken Türk milletinin üstün çıkarını gözeteceğiz. Yeni adımlar, aldığımız kararlar çerçevesinde atılacaktır. Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi geri adım atana kadar devam edeceğiz.”

 

FRANSA’DA 3 TÜRK’ÜN HAYATINI KAYBETTİĞİ YANGIN

“Bu yangının kundaklama sonucu olduğuna ilişkin savcılığın yaptığı açıklamadan dolayı bu saldırıyı, kundaklamayı da şiddetle ve nefretle kınadığımızı açıklıkla ifade etmek istiyoruz. Fransa hükumetinden ve yetkililerinden bu kundaklamaya karışan, yapan kişilerin çok hızlı bir şekilde tespiti, yakalanması ve yargıya teslim edilmesini beklediğimizi özellikle ifade etmek istiyorum. Irkçılık, ayrımcılık, yabancı düşmanlığı gibi çağımızı tehlikeye atan ve hepimizi tehdit eden bu hastalıklara karşı hepimizin bir kez daha birlikte hareket etmesi gerektiğini, yaşadığımız bu acı hadiseler göstermektedir.”

TÜRKİYE-IRAK-IKBY

“Hükümet olarak ifade ettik. Bundan sonra nasıl adımlar atılacak MGK’da görüşüldü. Bütün bunlar takvimlendirildi. Bu adımların atılma önceliğini hükumet belirleyecek ve Irak hükumeti ile bu adımlar atılacak. İran ile de işbirliğine önem verdiğimizi ifade etmek istiyorum. MGK’nın öne çekilmesi, TSK’nın sınırda tatbikat yapması, bazı televizyonların TÜRKSAT’tan çıkarılması, uçuşların durdurulması gibi adımlar atıldı. Cumhurbaşkanımız  4 Ekim’de İran’a gidecek. Attığımız her adım işbirliği içinde olacak. ‘Kuzey Irak bölgesine girilecek’ gibi iddialar var bunlar yorumdan ibarettir. Türkiye aklı selim hareket edecektir. Komşularla koordinasyon içinde olunacaktır.”