NASA'dan 425 milyon fotoğraflık mükemmel Güneş videosu | Kamu Bilgi
SON DAKİKA

NASA’dan 425 milyon fotoğraflık mükemmel Güneş videosu

Bu haber 25 Haziran 2020 - 18:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Nasa Solar Dynamics Observatory (SDO) uzay aracı, 10 yıl boyunca tam 425 milyon Güneş fotoğrafı çekti. Fotoğrafları birleştiren NASA, Güneş‘in tüm detaylarını sunan bir videoyu YouTube’dan yayınladı.

Güneş bizi ısıtan, vitamin oluşumunu sağlayan ve bize birçok anlamda aydınlık veren tek şey. Peki Güneş hakkında ne kadar görsel bilgiye sahibiz? Bitmez tükenmez bir ateş kaynağına sahip olan Güneşin bugüne kadarki en ilginç videosu diyebiliriz. Güneş hakkında aklımıza takılan sorulara kesin olarak yanıt verebilecek bir video var. O video ise NASA tarafından yayınlanmış durumda.

NASA 425 MİLYON GÜNEŞ FOTOĞRAFINI BİR ARAYA GETİRDİ

NASA uzay aracı Solar Dynamics Observatory (SDO) tam 10 yıl boyunca Güneş’i gözledi, onun her anını ölümsüzleştirmeye çalıştı. Bu yüzden 425 milyon fotoğrafa imza atan Solar Dynamics Observatory, toplam boyutu 2 milyon GB olan 425 milyon fotoğrafı NASA merkezine ulaştırdı. NASA’daki yetkililer ise bizlerin içinde kaybolabileceği bu kadar fotoğrafı tek tek bir araya getirerek Güneş’in en net videolarından birini oluşturdu ve ortaya defalarca izlemek isteyeceğimiz türden 1 saatlik bir video ortaya çıktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x