Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MSB Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı resmi

Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesinde yayımladığı bir duyuru ile 135 sivil memur alımı başvuru sonuçlarının açıklandığını ilan etti.

1.    MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI VE KUVVET KOMUTANLIKLARINDA İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE 2016 YILI AÇIKTAN SİVİL MEMUR TEMİNİ ÖN BAŞVURULARI TAMAMLANMIŞTIR.

2.    MEVZUATTA VE BAŞVURU KILAVUZUNDA BELİRTİLEN ESASLARA GÖRE BAŞVURULAR; ATANMA ŞARTLARI, KPSS PUANI VE TERCİHİNE GÖRE YAPILACAK ÖN İNCELEME SONUCUNDA ALIM İLANINDA SAYILAN; AĞAÇ İŞLERİ TEKNİSYENİ, AŞÇI, BOYACI-BADANACI, DEMİR KAYNAK TEKNİSYENİ, ELEKTRİK TEKNİSYENİ, FIRINCI, İKLİMLENDİRME TEKNİSYENİ, İNŞAAT TEKNİSYENİ, KUAFÖR (BAYAN KUAFÖRÜ), MATBAA TEKNİKERİ, SIHHİ TESİSAT TEKNİSYENİ, ZABIT KATİBİ KADROLARI İÇİN EN FAZLA 20 (YİRMİ ) KATI KADAR ADAY  2016 YILI KPSS PUANLARI ESAS ALINARAK SIRALAMAYA TABİ TUTULMUŞTUR.

3.    ALIM İLANINDA BELİRTİLEN VE YUKARIDA SAYILAN KADROLAR DIŞINDAKİ KADROLAR İÇİN İSE, ATANMA ŞARTLARI, KPSS PUANI VE TERCİHİNE GÖRE YAPILACAK ÖN İNCELEME SONUCUNDA ALIM YAPILACAK KADRO SAYISININ EN FAZLA 6 (ALTI) KATI KADAR ADAY 2016 YILI KPSS PUANLARI ESAS ALINARAK SIRALAMAYA TABİ TUTULMUŞTUR.  ŞEHİT, MALUL VE MUHARİP GAZİ EŞ VE ÇOCUKLARININ; ANNE, BABA VEYA EŞİNİN ŞEHİT/GAZİ OLDUĞUNU GÖSTERİR BELGE İLE BAŞVURULARINDA, ALMIŞ OLDUKLARI MERKEZİ SINAV PUANINA, ALDIĞI PUANIN %10 FAZLASI EKLENEREK HESAPLANMIŞ PUAN DİKKATE ALINIR.

4.    ÖN BAŞVURU SONUCUNDA SIRALAMAYA GİREN ADAYLARIN GÖNDERECEKLERİ BAŞVURU EVRAKLARI SORGULAMA SAYFASINDA YAYIMLANMIŞTIR.

5.    ÖN BAŞVURUSU KABUL EDİLEN ADAYLAR, İSTENEN BELGELERİ ÖN BAŞVURU SONUÇ BELGESİ İLE BİRLİKTE, POSTA/KARGO YOLUYLA VEYA ŞAHSEN ELDEN M.S.B. PERSONEL TEMİN DAİRE BAŞKANLIĞI CEBECİ/ANKARA (POSTA KODU:06620ADRESİNDE EN GEÇ 27 ŞUBAT 2017 SAAT 17.00’DA OLACAK ŞEKİLDE GÖNDERECEKLERDİR.

6.    ADAYLARIN BAŞVURU İÇİN GÖNDERECEKLERİ BELGELER İADE EDİLMEYECEK VE İŞLEM SÜRESİ SONUNDA İMHA EDİLECEKTİR. BU NEDENLE ADAYLARIN İSTENEN BELGELERİN FOTOKOPİLERİNİ GÖNDERMELERİ, BELGELERİNİN ASILLARINI GÖNDERMEMELERİ ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR.

7.    BAŞVURULAR (HER UNVAN İÇİN BELİRLENEN ŞARTLARI TAŞIYIP TAŞIMADIĞI) GÖNDERİLEN BELGELER ÜZERİNDEN İNCELENECEĞİNDEN;  BELİRTİLEN SÜRE İÇERİSİNDE BELGE GÖNDERMEYEN, İSTENEN BELGEDEN FARKLI NİTELİKTE VEYA EKSİK BELGE GÖNDEREN ADAYLARIN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

8.    BELGELER ÜZERİNDE YAPILAN İNCELEME SONUCUNDA UYGULAMALI SINAVA TABİİ TUTULACAK ADAYLAR İLE SADECE MÜLAKAT SINAVINA GİRECEK ADAYLAR   ÇAĞRILACAKTIR. AYRICA, UYGULAMA SINAVI SONRASI BAŞARI SIRALAMASINA GÖRE EN YÜKSEK PUANLI ADAYDAN BAŞLAMAK SURETİYLE ALIM YAPILACAK KADRO SAYISININ EN FAZLA 6 (ALTI) KATI KADAR ADAY, AYRICA MÜLAKAT SINAVINA ALINACAKTIR.

9.    UYGULAMALI SINAV VE/VEYA MÜLAKAT TARİHLERİ VE YERLERİ www.msb.gov.tr GENEL AĞ (İNTERNET) ADRESİNDE YAYIMLANACAKTIR.

10.  TEMİN EDİLECEK UNVANLARDA KONTENJANIN TAMAMLANAMADIĞI DURUMLARDA, KPSS NOTU YÜKSEKTEN DÜŞÜĞE OLMAK ÜZERE İLAVE ADAY ÇAĞRILABİLECEKTİR.

11.  BU DUYURU TEBLİĞ NİTELİĞİNDE OLUP ADAYLARA AYRICA POSTA İLE ÖN BAŞVURU SONUÇLARI TEBLİĞ EDİLMEYECEKTİR.

 

NOT:

 

POSTA İLE GÖNDERİLECEK BELGELER, BELİRLENEN UNVANLARDA ARANAN ÖZEL NİTELİKLERİ, ADAYLARIN TAŞIYIP TAŞIMADIĞINI İNCELEMEYE YÖNELİKTİR.

KILAVUZDA BELİRTİLEN GENEL NİTELİKLERİ (657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNU’NUN 48’İNCİ MADDESİNDE BELİRTİLEN GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR, YAŞ, ASKERLİK, VB.) TAŞIYIP TAŞIMADIKLARI, ADAYLARIN SINAVLARA ÇAĞRILDIKLARINDA GETİRECEKLERİ BELGELER ÜZERİNDEN İNCELENECEĞİNDEN, KILAVUZDA BELİRTİLEN ŞARTLARI TAM OLARAK TAŞIYORSANIZ BAŞVURU BELGELERİNİZİ GÖNDERİNİZ.

ADAYLARIN BAŞVURU ŞARTLARINI TAŞIMADIKLARI ANLAŞILDIĞINDA VEYA EVRAKLARININ EKSİK/YANLIŞ OLDUĞU TESPİT EDİLDİĞİNDE,  TEMİN SÜRECİNİN HANGİ AŞAMASINDA OLURSA OLSUN İŞLEMLERİ İPTAL EDİLECEKTİR.

 

 

ÖN BAŞVURU SONUCUNUZU GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

 

ÇİZELGE-1: HER UNVAN İÇİN BAŞVURU BARAJ PUANLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ …

 

ÇİZELGE-2: HER UNVAN İÇİN ADAYLARIN GÖNDERECEKLERİ BAŞVURU BELGELERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

 

BAŞVURU KILAVUZUNU GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

 

ADAY SIRALAMASINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…