Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TIME YILIN KİŞİSİNİ SEÇTİ, ERDOĞAN İÇİN BAKIN NE DEDİ!

11 FİNALİSTİN YARIŞTIĞI TİME

11 FİNALİSTİN YARIŞTIĞI TİME YILIN KİŞİSİ OLARAK DONALD TRAMP SEÇİLDİ.

FİNALİSTLER ARASINDA RECEP TAYYİP ERDOĞAN DA VAR

TIME’ın yılın kişisine seçilen 11 aday Pazartesi sabahı NBC Today’de açıklanmıştı.

Alfabetik sıraya göre, TIME dergisinin editörleri tarafından seçilen 11 aday şunlardır:

Simone Biles

Rio de Janeiro’da Olimpiyat oyununa ilk giren yetenekli 19 yaşındaki jimnastikçi, “Final Five” takımının zafer kazanmasına ve dünyanın en iyi unvanını teyit etmesine neden olarak dört altın madalya ve bir bronz kazanmıştır.

Hillary Clinton

New York Senatörü ve Sekreter, ABD’nin başkanlık seçimlerinde büyük bir siyasi partinin adaylığını alan ilk kadın oldu ve seçimi kaybetti ancak, popülerliği değişmedi.

CRISPR Bilim İnsanları

Bu bilim adamları, iyileştirilemeyen hastalıklardan sorumlu mutasyonları bulmak ve kaldırmak için kullanabileceği şekilde, bilim ve insanın deneyimini dönüştürme potansiyeline sahip bir tekniği olan DNA’yı düzenleyebilen çığır açan yeni bir teknoloji geliştirdi.

Recep Tayyip Erdoğan

Temmuz ayında yapılan bir askeri darbenin başarısız olmasının ardından Türkiye cumhurbaşkanı, ülke üzerindeki denetimi sıkılaştırdı, siyasi muhalifleri tutukladı, binlerce devlet görevlisini görevden aldırdı ve haber kuruluşlarını kapattı. (Time’da yer alan açıklama bu şekilde)

Nigel Farage

Bağımsızlık Partisi başkanı olan Farage, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması yönünde başarılı kampanya yürüten bir yüzdü.

The Flint Whistleblowers

Yerel halk, inşaat mühendisliği profesörü Marc Edwards ve yerel çocuk doktoru Dr. Mona Hanna-Attisha ile birlikte, Flint, Mich. ‘daki  halen tam olarak henüz bulunmayan bir çevre krizine ulusal dikkat çekti. çözüldü.

Beyonce Knowles

ikinci görsel albüm olan Lemonade Beyoncé, ırkçı adaletsizlik, polis şiddeti ve feminizm hakkında konuşmak için kendi platformunu kullanarak küresel bir kitleye sürpriz yaptı.

Narendra Modi

Güçlü bir hükümetin başında bulunan Hindistan Başbakanı, ülkesinin ekonomisini geliştirdi.

Vladimir Putin

Rusya cumhurbaşkanı, ülkesinin Suriye’ye müdahalesi ve Rus operatörlerinin, Demokratik Ulusal Komite sunucularının kesilmesinden sorumlu olduğunu gösteren kanıtlarla bu yıl ön plandaydı

Donald Trump

Popülist ABD adayı Trump, Birleşik Devletler’in 45. Başkanı olarak seçildi.

Mark Zuckerberg

Facebook’un kurucusu ve CEO’su . CEO, yanıltıcı haberlerin yayılmasında sitenin sorumluluğunu üzerine aldı ve bu olayların ABD başkanlık seçimlerinin sonucunu etkilediği yönünde baskı altında kaldı.