http://www.wannawatches.com

Trump, başkanlık uçağını pahalı buldu siparişi iptal ettirdi » Kamu BilgiKamu Bilgi

17 Nisan 2024 - 05:19

Trump, başkanlık uçağını pahalı buldu siparişi iptal ettirdi

Trump, başkanlık uçağını pahalı buldu siparişi iptal ettirdi
Son Güncelleme :

07 Aralık 2016 - 1:07

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump henüz başkanlık koltuğuna oturmasa da, kendisi için verilen başkanlık uçağı siparişini iptal ettirdi.

ABD’de  yeni başkan seçilen Donald Trump, gelecekte görev yapacak ABD başkanları için Boeing’in yeni donanımlar ekleyerek üretme aşamasında olduğu Air Force One uçağının siparişinin iptal edilmesini istedi.

Trump, twitter hesabından paylaştığı mesajda, ‘Boeing, gelecek başkanlar için yepyeni bir 747 Air Force One üretiyor. Ama maliyeti kontrolden çıkmış, 4 milyar dolardan fazla. Siparişi iptal edin’ diye tepki gösterdi.

Donald Trump, New York’ta Trump Tower’daki ofisinden çıkarken, gazetecilerin sorusu üzerine bu görüşüne açıklık getirdi.

ABD Başkanları için üretilen Air Force One uçağının maliyetinin denetimden çıktığını belirten Trump, ‘Air Force One programının maliyeti 4 milyar doları geçiyor, bu saçma bir durum. Boeing’in çok para kazanmasını isteriz elbette ama o kadar da değil’ dedi.

Donald Trump ayrıca, Twitter hesabından paylaştığı başka bir mesajında da, Japonya merkezli SoftBank’ın ABD’de 50 milyon dolarlık yatırım yapacağını, bunun da 50 bin yeni istihdam sağlayacağını belirtti.