Trump, başkanlık uçağını pahalı buldu siparişi iptal ettirdi | Kamu Bilgi
SON DAKİKA

Genç işsizlikte rekor

GÜNDEM, İŞKUR

Trump, başkanlık uçağını pahalı buldu siparişi iptal ettirdi

Bu haber 07 Aralık 2016 - 1:07 'de eklendi ve 4 kez görüntülendi.

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump henüz başkanlık koltuğuna oturmasa da, kendisi için verilen başkanlık uçağı siparişini iptal ettirdi.

ABD’de  yeni başkan seçilen Donald Trump, gelecekte görev yapacak ABD başkanları için Boeing’in yeni donanımlar ekleyerek üretme aşamasında olduğu Air Force One uçağının siparişinin iptal edilmesini istedi.

Trump, twitter hesabından paylaştığı mesajda, ‘Boeing, gelecek başkanlar için yepyeni bir 747 Air Force One üretiyor. Ama maliyeti kontrolden çıkmış, 4 milyar dolardan fazla. Siparişi iptal edin’ diye tepki gösterdi.

Donald Trump, New York’ta Trump Tower’daki ofisinden çıkarken, gazetecilerin sorusu üzerine bu görüşüne açıklık getirdi.

ABD Başkanları için üretilen Air Force One uçağının maliyetinin denetimden çıktığını belirten Trump, ‘Air Force One programının maliyeti 4 milyar doları geçiyor, bu saçma bir durum. Boeing’in çok para kazanmasını isteriz elbette ama o kadar da değil’ dedi.

Donald Trump ayrıca, Twitter hesabından paylaştığı başka bir mesajında da, Japonya merkezli SoftBank’ın ABD’de 50 milyon dolarlık yatırım yapacağını, bunun da 50 bin yeni istihdam sağlayacağını belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir