http://www.wannawatches.com

81 il valiliğine 'Eğitim Personeline Seyahat Muafiyeti' genelgesi » Kamu BilgiKamu Bilgi

23 Mayıs 2024 - 02:28

81 il valiliğine ‘Eğitim Personeline Seyahat Muafiyeti’ genelgesi

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine “Eğitim Personeline Seyahat Muafiyeti” konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, öğretmenlerle eğitim personelinden 13-14 Şubat’ta özel araçlarıyla yapacakları şehirler arası seyahatlerde izin belgesi istenmeyecek.

81 il valiliğine ‘Eğitim Personeline Seyahat Muafiyeti’ genelgesi
Son Güncelleme :

12 Şubat 2021 - 0:07

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine “Eğitim Personeline Seyahat Muafiyeti” içerikli genelge gönderdi. Genelgede öğretmenlerle eğitim personelinden 13 ve 14 Şubat günlerinde özel araçlarıyla yapacakları şehirler arası seyahatlerde izin belgesi istenmeyeceği bildirildi.

Genelgede, gerek 15 Şubat itibarıyla kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilecek olması gerekse yarıyıl tatilinin sona ermesi nedeniyle başta öğretmenler olmak üzere eğitim öğretim personelinin, bu hafta sonu şehirler arası seyahatlerde bir yoğunluk oluşturabileceğinin değerlendirildiği, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde yapılacak şehirler arası yolculuklarda (toplu ulaşım araçlarıyla yapılanlar hariç) seyahat izin belgesi alınması zorunluluğunun bulunduğu hatırlatılan genelgede, görev yaptıkları yer dışında bulunan öğretmenler ile diğer eğitim personelinin, 13-14 Şubat’ta özel araçlarıyla yapacakları şehirler arası seyahatlerde bu zorunluluktan muaf tutulacağı, bu kişilerin denetimler sırasında öğretmen-personel kimlik kartlarını ibraz ederek aile bireyleriyle birlikte görev yerlerine özel araçlarıyla seyahat edebilecekleri belirtildi.