http://www.wannawatches.com

KONUT, BEYAZ EŞYA VE MOBİLYADAKİ VERGİ İNDİRİMİ PİYASALARI CANLANDIRACAK » Kamu BilgiKamu Bilgi

16 Haziran 2024 - 20:53

KONUT, BEYAZ EŞYA VE MOBİLYADAKİ VERGİ İNDİRİMİ PİYASALARI CANLANDIRACAK

KONUT, BEYAZ EŞYA VE MOBİLYADAKİ VERGİ İNDİRİMİ PİYASALARI CANLANDIRACAK
Son Güncelleme :

04 Şubat 2017 - 16:19

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Beyaz eşya, konut ve mobilyadaki vergi indirimlerinin bu sektörlerde ciddi bir canlanma sağlayacağını, tüm kesimleri ve tüm sektörleri kapsayacak indirimlerin de olması gerektiğini ifade etti

BU KARARIN ETKİSİ EKONOMİDE KISA SÜREDE GÖRÜLECEKTİR

Konut inşaatlarında yapılan KDV indiriminin 1 Ocak 2017 tarihinden sonra ruhsat alan inşaatlar için geçerli olduğunu vurgulayan Palandöken, ‘Bu indirimin etkisi 2018 yılından itibaren kendini gösterecek. İndirim sadece konuttaki KDV ile sınırlı değil. Noter harçları ve damga vergisi kaldırıldı. Öte yandan beyaz eşya ve mobilyadaki ÖTV ve KDV indiriminden dolayı bu sektörlere olan talep ise hızla artacak. Bu canlılığın ekonomideki kalıcı etkisi zamanla görülecek. Yapılan bu indirim çok yerinde ve doğru alınmış bir karardır’ sözlerine yer verdi.

HALK EN FAZLA ULAŞTIRMA SEKTÖRÜNE HARCAMA YAPIYOR

Ekonomide kısa sürede hızlı canlanmanın sağlanması ve enflasyonun yeniden düşüş trendine dönmesi için akaryakıt üzerindeki vergilerin indirilmesi gerektiğini ifade eden Palandöken, ‘Halkımız konut ve barınma giderlerinden sonra en fazla harcamayı ulaşım sektörüne yapıyor. Benzin ve motorinden alınan vergilerde bir indirim olması halinde ulaşım ve nakliye giderleri azalacak. Bunun enflasyon üzerindeki etkisi çok hızlı bir şekilde görülecek. Aynı zamanda vatandaşların en büyük gider kalemi azalınca diğer mal ve hizmetlere olan talepleri de artmış olacak’ şeklinde konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN