Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

UYARMIŞTIK! KAMPANYA ÇÖKTÜ, DOLAR UÇUŞA GEÇTİ!

Bu haberin fotoğrafı yok

Yaklaşık iki gündür kampanya yapılıp doların biraz olsun düşmesi sağlandı. Ancak kampanya sırasında uyarı yapıp, doların bu şekilde dizginlenemeyeceğini, faydası olsaydı yetkililerin teşvik edeceğini ve açıkça spekülatörlerin işine geleceğini belirtmiştik. Doların yükselişi global kaynaklı ise Türkiye’de ne kadar dolar satarsak satalım etkisi sadece spekülatörlerin işine yarayacak derecede olacaktır. Devletimizle beraber ortaklaşa yapacağımız her adım her zaman daha olumlu sonuç verecektir.

Saf ve vatan sevgisiyle dolu belirli bir kesimin gayretleriyle bugün 3.41 seviyelerine kadar inen dolar yine başladığı yere dönerek 3.44 seviyelerine ulaştı.
Nihayetinde Ekonomi bakanı Nihat Zeybekci, TL’nin dolar karşısında yaşadığı değer kaybına TCMB’nin döviz satarak müdahale etmemesi gerektiğini, kalıcı önlemler kapsamında kamu kurumlarının TL’ye dönülmesinin önemini vurgulayarak bu durumda piyasadan 10 milyar dolarlık döviz talebini azaltabileceğini ifade etmişti.

Önceki yazımızı destekler mahiyette Nihat Zeybekçi: “Türkiye’de kurla ilgili Merkez Bankası ve ekonomik aktörlerin (döviz satarak) müdahale etmesine gerek yok. Kura döviz satarak müdahale edilmemeli. Merkez Bankası döviz sattığında spekülatörlerin oyununa dahil oluyorsunuz. Sonra faiz artırmak zorunda kalırsınız, istenen de bu” dedi ve “bu oyuna alet olunmamalı” şeklinde konuştu. Zeybekci TCMB’nin elinde döviz satmaktan farklı araçlar da olduğuna dikkat çekti.

İki gün önceki yazımızdaki uyarımızı dinlemeyenlerin nasıl büyük bir oyuna geldiğini hep beraber göreceğiz. Öyle tahmin ediyoruz ki bu kampanyayı başlatanlar da yine spekülatörler…

kamubilgi.com

KAMU BİLGİ ANDROİD Programı ile Haberlere daha hızlı ulaşın>> TIKLAYIN.