http://www.wannawatches.com

vlet Personel İşleri Başkanlığından Önemli AçıklamaKamu Bilgi

27 Mayıs 2024 - 06:28

Devlet Personel Başkanlığı’ndan Önemli Açıklama

Devlet Personel Başkanlığı’ndan Önemli Açıklama
Son Güncelleme :

31 Ekim 2016 - 17:48

Devlet personel işleri başkanlığı bir duyuru yayınlayarak özellikle kamu kurumlarına sağlanacak istihdamların nasıl olacağına açıklık getirdi.

Duyuruda önemli başlıklar şu şekilde:

 

Görevden uzaklaştırma süre sınırının uygulanmaması hakkındaki duyuru şu şekildeydi:

 15/7/2016’dan itibaren olağanüstü halin devam ettiği sürece, görevden uzaklaştırma tedbiri için ilgili mevzuatında öngörülen süre sınırlamasının uygulanmayacağı hakkında bilgi verildi.

 

 

 Özel Harekât Polisi istihdamı ile ilgili duyurusu:

 Yirmisekiz yaşından gün almamış olmak kaydıyla, en az lise veya dengi okul mezunları, Kamu Personel Seçme Sınavı şartı aranmaksızın, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ile polis meslek eğitim merkezlerine alınmak suretiyle özel harekat birimlerinde istihdam edilebileceğine yer verildi.

Astsubaylıktan subaylığa geçişi ile ilgili duyurusu şu şekildeydi:

Duyuruda, “Yedinci hizmet yılını tamamlamış ve onuncu hizmet yılını bitirmemiş olan astsubaylara, belirli şartları taşımaları kaydıyla ilk yapılacak subaylığa geçiş sınavına müracaat hakkı verilmiştir.” ifadelerine yer verildi

Uzman erbaş istihdamında yaş sınırı durumu

 Uzman erbaşların istihdamında azami yaş sınırı “kırkbeş”den yükseltilerek“elliiki”ye çıkarıldığına yer verildi.

 

Memurluğa atanmada aranılacak şartlar hakkındaki duyurusu:

” Devlet memurluğuna atanmanın genel şartlarına Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak” şartı eklenmiştir” şeklinde duyuruda bulunuldu.

 

Disiplin hükümleri ile ilgili duyurusu:

Devlet memurluğundan çıkarma cezasını gerektiren fiil ve hallere, “Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmak, bu örgütlere yardım etmek, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmak ya da kullandırmak, bu örgütlerin propagandasını yapmak.”  ibaresi eklenmiştir açıklamalarına yer verildi.

 

Sözleşmeli sağlık personeli ile ilgili duyurusu:

Sözleşmeli sağlık personeli seçiminde; Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları esas alınarak gerçekleştirilecek merkezi yerleştirme ya da sözlü sınav kullanılacağı belirtilerek sözleşmeli sağlık personeli 4 yıl süreyle başka bir yere atanamayacaktır ifadesine yer verildi. Ayrıca “4 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar talepleri halinde bulundukları yerde memur kadrolarına atanacaktır. Bu kadrolara atananlar, aynı yerde en az iki yıl daha görev yapacaktır.” şeklinde duyuru yapıldı.


Duyurunun linki için tıklayınız