http://www.wannawatches.com

KOSGEB'den Faizsiz 50 Bin TL Kredi Başvuruları Başlıyor! » Kamu BilgiKamu Bilgi

20 Mayıs 2024 - 15:43

KOSGEB’den Faizsiz 50 Bin TL Kredi Başvuruları Başlıyor!

KOSGEB’den Faizsiz 50 Bin TL Kredi Başvuruları Başlıyor!
Son Güncelleme :

16 Aralık 2016 - 15:50

KOSGEB tarafından iş kuracak vatandaşlara 50 bin TL faizsiz kredi veriliyor. Daha başvurular başlamadan KOSGEB sitesi ziyaretçi akınına uğradı. KOSGEB tarafından küçük ve orta ölçekli işletmelere destek veriliyor. Bu desteklerden yararlanmak için başvuru sahibinin girişimcilik eğitimi alması gerekiyor. KOSGEB karşılıksız kredi başvurusunda bulunan aday 32 saat ücretsiz girişimcilik eğitimi aldığı takdirde teşvik ücreti almaya hak kazanıyor.

KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi alanlar ilk 12 ay geri ödemeyecek, 36 ay vadeli olacak ve üçer ay aralıklarla ödenecek.

Başvurular Nasıl Yapılacak ?

KOSGEB karşılıksız 50 bin TL kredi alabilmek için;

1- KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırmak

2-KOSGEB veri tabanına kayıt yaptıran vatandaşların KOBİ giriş sayfasına giderek söz konusu işletme ile ilgili tüm alanları doldurarak sayfaların çıktısını alıp KOSGEB müdürlüklerine gerekli evrakları teslim etmek

KOSGEB Başvuruları Ne Zaman Başlayacak ?

KOSGEB karşılıksız 50 bin TL kredi başvuruları 19 Aralık 2016 tarihinde başlayacak ve 31 Aralık 2016 tarihine kadar devam edecektir.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer,   Ülkemizde, yakın coğrafyamızda ve dünyada son dönemde yaşanan olaylar, iç ve dış kaynaklı gelişmeler nedeniyle sıkıntı yaşayan KOBİ’lerimize yönelik olarak ekonomik canlanmanın sağlanabilmesi amacıyla “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” uygulaması planlandığını daha önce açıklamıştı.

Başkan Recep Biçer, programdan yararlanmak isteyen bütün KOBİ’lerin bir an önce KOSGEB veri tabanına ücretsiz kayıt yaptırmaları gerektiğinin önemle vurguladı.
KOSGEB Veri Tabanına Kayıt Yaptırmak İçin Tıklayınız.

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN