http://www.wannawatches.com

Memur Öğretmenler, Cumhurbaşkanından müjde bekliyor » Kamu BilgiKamu Bilgi

14 Nisan 2024 - 00:32

Memur Öğretmenler, Cumhurbaşkanından müjde bekliyor

Memur Öğretmenler, Cumhurbaşkanından müjde bekliyor
Son Güncelleme :

23 Kasım 2016 - 13:43

Sayın Cumhurbaşkanım;

KPSS puanı ile kamu kurumlarına memur olarak atanmış öğretmenler olarak 24 Kasım Öğretmenler Gününde müjdenizi bekliyoruz.

Branşımızda yeterli alım olmadığı için ya da illegal kesimlerce sınav sorularının el değiştirmesi gibi çeşitli nedenlerle yüksek KPSS puanı almamıza rağmen öğretmen olarak değil, memur olarak farklı kurumlara atandık. 2012 yılında iptal edilen kurumlar arası geçişin geri getirilmesi mağduriyetimizi giderecektir. Ücretli öğretmenlik sorunu da ortadan kalkacaktır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu’nun “Verimli Personel Rejimi” ilkesini de göz önünde bulundurarak, 657 sayılı Yasanın 48. maddesi kapsamında devlet memurluğuna atanmış, kamu kurumlarında halen görev yapan, Öğretmenlik yapma koşullarına sahip (Eğitim Fakültesi ve FEF mezunu), verimsiz istihdam sonucu masa başı işlerde unutulmuş devletin milli hazinesi memur öğretmenlerin eğitim-öğretim sistemimize kazandırılması sisteme de can verecektir. Devlet terbiyesine sahip memur öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı’nda sinerjilerini de katacaklardır.

Öğretmen açığına rağmen kamuda kadroya sahip öğretmenler memur olarak çalışmaktadır. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 74. maddesi ” Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür.” hükmü getirmektedir. Mevzuat olarak herhangi bir engel bulunmadığından kurumlararası ilk atama yolu, öğretmen açığını kapatmanın EN KOLAY ÇÖZÜMÜ olacaktır.

Çeşitli Terör örgütleri üyesi ya da sempatizanlarının memur kadrolarından itina ile ayıklandığını ve ilk atama yolu ile yeniden devletimize sızmaya çalışacağı düşünüldüğünde, elde kalan memurların tüm taramalar sonucunda ortaya çıkan tertemiz bir kitle olduğu ve DEVLETİNİ MİLLETİNİ SEVEN MEMUR ÖĞRETMENLERİN Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen olarak aktarılması, aynı zamanda EN GÜVENİLİR ÇÖZÜM olmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı tüm okullarda tam gün eğitim-öğretime geçmeye hazırlanıyor. Son toplumsal olaylar neticesinde de onbinlerce öğretmen açığı oluşmuştur. Öğretmen açığını kapatmanın en güvenilir, ekonomik çözümü kamudaki memur öğretmenlerdir. Devlet için de oldukça rasyonel bir çözüm olacaktır:

Devlet memuru olmaları nedeniyle maaş almakta olduğumuzdan, bütçeye ek yük getirmeden öğretmen açığının bir kısmını gayet rasyonel bir hamleyle giderilebilir. Öğretmenlik şartlarını taşıyan, idari-iş deneyimi yüksek, devlet tecrübesi ve terbiyesi yerinde, halkla ilişkiler yönünde yoğun kazanımlara sahip güvenilir ve verimli kamu personeliyle yani “memur öğretmenlerle” Devletimiz masrafsızca kapatacaktır. Öğretmen açığını kapatmada EN EKONOMİK (MASRAFSIZ) ÇÖZÜM olduğu da kesindir. Örnek olarak; 8.000 memur öğretmen alınır ise ödenecek 10 yıllık maaş ve diğer giderler toplamı ise 8.000*3.000*12*10=2.880.000.000,00 TL dir. Bir dersliğin ortalama maliyetini 50.000 TL olarak düşündüğümüzde bu tutar yaklaşık 60.000 adet dersliğin maliyeti demek olmaktadır. Bu hamle ile devletimiz hem öğretmen sorununu bir ölçüde çözecek hem de önümüzdeki 5 yıl boşunca ihtiyaç duyulacak dersliklerin tüm maliyetini çıkartacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımız; 24 Kasım Öğretmenler Gününde kurumlar arası ilk atama yolu ile Milli Eğitim Bakanlığı’na nakil müjdenizi bekliyoruz.

” MEMUR ÖĞRETMENLER PLATFORMU”

 

 

 

 

 

 

 

memurlar.net