http://www.wannawatches.com

PTT'ye 2 Bin 500 Personel Alımı Yapılacak! » Kamu BilgiKamu Bilgi

27 Mayıs 2024 - 13:28

PTT’ye 2 Bin 500 Personel Alımı Yapılacak!

PTT’ye 2 Bin 500 Personel Alımı Yapılacak!
Son Güncelleme :

07 Şubat 2017 - 15:14

Uzun süredir haberini yaptığımız merakla beklenen PTT personel alımlarına ilişkin Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’dan açıklama geldi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, katıldığı bir programda yaptığı açıklamasında PTT bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 bin 500 personel alımı yapılacağını duyurdu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan “PTT tabii bir çınar kuruluşumuz, buna uygun olarak da günümüz teknolojisini en iyi kullanan, en hızlı büyüyen ve hizmet eden bir kuruluşumuz. Bu çerçevede de 2017 yılı içerisinde 2 bin 500 personel alacağız ve önümüzdeki hafta büro, gişe ve dağıtıcı memurlar olmak üzere İstanbul’da 500 kişinin alım sürecini başlatıyoruz, başvuruları alacağız, yıl içerisinde de 2 bin 500’e tamamlayacağız bu kadroyu ki güçlenen PTT’nin daha da büyüyebilmesi ve güçlenebilmesi adına kadromuzu arttırmış olacağız. PTT’deki taşeron elemanları dahil olmak üzere ülkemizdeki bütün taşeron elemanların kamuda istihdamıyla ilgili bir açıklamamız vardı. Hükumet olarak bu çalışmaları son aşamaya getirdik, Maliye Bakanlığımız nihai ayrıntılarını çalışıyor, inşallah bu ayrıntılar bittikten sonra da hükumet olarak bunu açıklayıp gereğini yapacağız” açıklamasında bulundu.