http://www.wannawatches.com

Yeni İade KHK'sı Gelecek mi? » Kamu BilgiKamu Bilgi

29 Şubat 2024 - 04:22

Yeni İade KHK’sı Gelecek mi?

Yeni İade KHK’sı Gelecek mi?
Son Güncelleme :

09 Mart 2017 - 14:12

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli: “İhraç da iade de olur”

“İHRAÇ DA İADE DE OLUR”

Yeni KHK hazırlığıyla ilgili konuşan Canikli, “Şu an itibariyle kesin olarak şu konu vardır demek mümkün değil. OHAL’le bağlantılı konular gündeme geliyor. İhraç da iade de olur” dedi.

Canikli, OHAL’in uzayıp uzamayacağına ilişkin herhangi bir kararın olmadığını söyledi.

Canikli, “Bundan sonraki dönemde Türkiye’nin güçlü yapısı garanti altına alınıyor. Koalisyon hükümeti sıkıntıları yaşanmayacak. Ekonominin olmazsa olmazı istikrardır. Bu onu sağlıyor. Şu sistemde gelecekle ilgili hiçbir öngörüde bulunamazsınız. Temel neden cumhurbaşkanı ile başbakan arasındaki çatışmalardan kaynaklanıyor. İngiltere’de tek adam vardır, Almanya’da tek kadın vardır. İki olduğu zaman olmaz. Ekonomide kimsenin hayal dahi edemeyeceği yukarı yönlü hareketi yakalayacağız” dedi

İhraç süreçlerine dair bazı bilgiler veren Canikli “Biliyorsunuz OHAL komisyonu kurduk. Bu komisyon yoluyla itirazları bir kez daha değerlendireceğiz. Olumsuz kararlarda yargı yoluna gitmek mümkün olacak” dedi.

Şuan kadar yapılan ihraçlarda, ihraç edilenlerin tamamına yakınının itiraz başvurusunda bulunduğuna ifade eden Canikli “Ancak itirazların büyük bir kısmı, hepsi demiyorum, tek elden çıkmış, standart şablonlar içeren dilekçelerden oluşuyor. Bu dilekçelerin örgüt tarafından yönlendirildiği çok açık. Ancak bu hepsi için geçerli değil. Biliyorsunuz geçen süreç için itirazları inceledik ve uygun gördüklerimizi iade ettik. Diğer taraftan önümüzdeki günlerde yeni bir iade KHK’sı da çıkacak şeklinde konuştu.