http://www.wannawatches.com

2010 KPSS MAĞDURLARI HAKLARINI İSTİYOR! » Kamu BilgiKamu Bilgi

14 Nisan 2024 - 02:12

2010 KPSS MAĞDURLARI HAKLARINI İSTİYOR!

2010 KPSS MAĞDURLARI HAKLARINI İSTİYOR!
Son Güncelleme :

14 Şubat 2017 - 22:23

2010 Yılında iptal edilen sınavın ardından bir çok kişi kopya çektiği için ihraç edilmiş ancak yerine o dönem sınava girip az bir puan farkıyla atanamamış kişilerin ataması yapılmamıştır. Bu şekilde, adaleti sağlamakla yükümlü olan hükumet yetkilileri ve yargı gereğini yerine getirmemiştir. Önceki haberlerimizde bunları defaatle dillendirmemize rağmen bu konuda somut bir adım atılmamıştır.

Konu hakkında bize ulaşan KPSS mağdurlarının mesajlarını aynen yayınlıyoruz.

 

“2010 KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür sınavında Fetöcü kopyacılar soruları çalarak yüksek netler yapıp kadroları işgal ederek memur oldular. Fetöcü hırsızların tüm soruları doğru cevaplamasından dolayı 2010 KPSS mağdurları yani bizlerin yüksek netlerimize rağmen standart sapmamız düşmüş ve puanlarımız beklenenin çok altında gelmiştir.

2016 yılının Ağustos ayında 2010 KPSS sınavının Genel Yetenek ve Genel Kültür bölümünün iptaline karar verilmiştir. Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılan 670 sayılı KHK’de 2010 KPSS de soru hırsızlığı tescillenen 13.000 Fetöcü memur kamudan ihraç edilmiştir. Ancak 670 sayılı KHK de yüksek net yapmalarına rağmen Fetöcü kopyacıların soruları çalarak mağdur ettiği bizlerle ilgili hiçbir düzenleme yapılmamıştır.

Bizler 2010 KPSS de yüksek netlerimize rağmen kopyacılar yüzünden atanamayan mağdurlar olarak; kopyacılardan boşalan 13.000 memur kadrosuna 2010 KPSS’ye girip hiçbir yere atanamayanlara tercih hakkı verilerek boşalan kadrolara yerleştirilme yapılmasını istiyoruz.

2010 KPSS DE FETÖCÜLER YÜZÜNDEN PUANLARI DÜŞÜK GELİP ATANAMAYAN MAĞDURLARIN TALEPLERİ:

1. Kopyacıların puanları iptal edilsin ve sistemden çıkarılsın.

2. İptal edilen puanların ardından değişen standart sapmayla puanlarımız yeniden hesaplansın

3. (13 bin kadro) Kopyacılardan boşalan kadrolara 2010 KPSS’ye girip hiçbir yere atanamayanlara tercih hakkı verilerek yerleştirme yapılsın.( 4001 nitelik kodundan memur oldukları için yine 4001 nitelik kodundan memur alımı yapılsın)

4. A grubu kadrolar, polislik sınavları, zabit katipliği, gardiyanlık, itfaiye erliği, zabıtalık vs gibi yaş sınırı olan kadrolar için; mağdurların 2010 yılındaki yaşı dikkate alınarak yaş sınırlamasına takılmasının engeline yönelik bir düzenleme yapılsın.

Tüm bu istekler çıkarılacak bir KHK ya eklenebilir ve mağduriyetlerimiz sonlandırılabilir. Bizler kimsenin yerine göz dikmedik ve hakkımız olmayan en ufak bir şeyi talep etmiyoruz. Fetöcü hırsızlar soruları çalmasaydı bizler 7 yıllık memur olmuştuk.Sadece örgüt elemanlarının kul hakkını hiçe sayıp usulsüz ve haksız bir şekilde gasp ettiği kadrolarımızı geri istiyoruz.Hakkımız olan kadrolara yapılacak farklı bir alım şekli telafisi mümkün olmayacak bir durum ortaya çıkaracak ve yeni mağduriyetler doğmasına neden olacaktır. Maddi manevi çok büyük sıkıntılar yaşadığımız, mağduriyetlerle dolu bu 7 yılda bizler devletimize güvenmekten asla vazgeçmedik. Devletimizin de geçirdiğimiz şu hassas dönemde bizlere sahip çıkacağına, hakkımız olanı vereceğine ve bu kara günlerin mağdurların haklarının iade-i itibarı ile sonuçlanacağına dair güvenimiz tamdır.”

 

2010 KPSS DE EMEĞİ ÇALINANLAR TOPLULUĞU

(2010 KPSS MAĞDURLARI)