http://www.wannawatches.com

KPSS Ortaöğretim sınavı bu hafta sonu, Pazar günü yapılacak. » Kamu BilgiKamu Bilgi

23 Mayıs 2024 - 03:14

KPSS Ortaöğretim sınavı bu hafta sonu, Pazar günü yapılacak.

KPSS Ortaöğretim sınavı bu hafta sonu, Pazar günü yapılacak.
Son Güncelleme :

18 Kasım 2016 - 15:00

2016 yılı son KPSS’si olan KPSS Ortaöğretim sınavı bu hafta sonu, Pazar günü yapılacak. Sınav saat 10:00’da başlayacak.

Sınav süresi iki saat olarak açıklandı.

SINAVA GİRERKEN ADAYLARIN BULUNDURMASI GEREKEN İKİ BELGE

1- Sınav giriş belgesi: 20 Kasım 2016 tarihinde saat 10:00’da uygulanacak olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2016 KPSS-Ortaöğretim) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlandı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden edineceklerdir. Bu belge olmadan sınava girilemeyecektir. Belgeyi yazıcıdan dökerken fotoğrafın çıkmasına özellikle dikkat edilmelidir. Bu belgenin ön veya arka yüzünde hiçbir işaretleme yapılmamalıdır. Hiçbir aday sınav giriş belgesi dışında yer alan başka bir salonda sınava giremeyecektir. Bu nedenle yanlışlık olmaması için sınava gireceğiniz yerin iyice belirlenmesi gerekmektedir.

2- Nüfus cüzdanı veya pasaport: Sınava girebilmek için aranan ikinci belge nüfus cüzdanı veya pasaporttur. Ehliyet veya mesleki kimlik belgeleri sınava girişte geçerli sayılmamaktadır. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı ve T.C. Kimlik numarası bulunmalıdır. T.C. Kimlik numarası olmayan nüfus cüzdanları kabul edilmeyecektir. Pasaportun ise süresi geçerli olmalıdır.

20 Kasım 2016 Pazar günü saat:07.00 -10.15 saatleri arasında açık olacak olan Nüfus Müdürlüklerini görmek için tıklayınız.

2016 KPSS Ortaöğretim Sınav Kılavuzu için tıklayınız.

Tüm adaylara kamubilgi.com olarak başarılar dileriz.