http://www.wannawatches.com

DERSHANE ÖĞRETMENLERİ ATAMA BEKLİYOR » Kamu BilgiKamu Bilgi

27 Mayıs 2024 - 12:43

DERSHANE ÖĞRETMENLERİ ATAMA BEKLİYOR

DERSHANE ÖĞRETMENLERİ ATAMA BEKLİYOR
Son Güncelleme :

28 Aralık 2016 - 22:11

DERSHANE ÖĞRETMENLERİ ATAMA BEKLİYOR

2014 Mart ayında çıkan torba yasa ile dershanelerin dönüşüm sürecinde MEB’ e alınması vaat edilen ve bu vaatlerden dolayı işverenlerin anlaşma yapmadığı öğretmenler yasanın ilgili maddesi gereği ayrılırken hiçbir hak talebinde bulunmadan istifa etmiştir ve ardından yaşanan süreçte işsiz kalmışlardır.  Bu öğretmenler, kurumlarında yıllarca çalışmış olmalarına rağmen ayrılırken hiçbir hak ve tazminat talep edemedikleri gibi istifa ettikleri için işsizlik maaşı dahi alamamışlardır.

2 Eylül 2016 da çıkan KHK gereği dershane öğretmenlerinin bir kısmı MEB bünyesine dahil edilmiş olup, bu alım şartları sağlayan tüm dershane öğretmenleri için yeterli olmamıştır. Bu öğretmenler hükümet yetkililerince verilen sözlere istinaden atama beklemektedir.

Öğretmenlerimizin kendi insiyatifleri dışında yaşadıkları bu sıkıntılı süreci çözüme kavuşturmak için hükümet yetkililerinin yaptığı düzenlemelere KPSS ile atama bekleyen adayların gösterdikleri haksız tepkiler ve ağır eleştiriler, yıllarca ülkenin eğitimine büyük katkı sağlamış ve saygın bir şekilde görevlerini layığıyla yerine getirmiş öğretmenlerimizde büyük üzüntü yaratmıştır.

Atama bekleyen bu öğretmenlerin bilgi, deneyim ve donanımlarıyla birlikte milli eğitimimize katacağı çok şey olduğu aşikardır.

KAMU BİLGİ ANDROİD Programı ile Haberlere daha hızlı ulaşın>> TIKLAYIN.