http://www.wannawatches.com

Öğretmenlere 1975 tl Promosyon! » Kamu BilgiKamu Bilgi

29 Şubat 2024 - 05:25

Öğretmenlere 1975 tl Promosyon!

Öğretmenlere 1975 tl Promosyon!
Son Güncelleme :

06 Nisan 2017 - 9:59

Çaycuma’da promosyon anlaşması öğretmenlere yaradı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir  Ziraat Bankası Çaycuma Şubesi Müdürü Ünal  Demir arasında imzalanan protokolde,  Şube Müdürü Mehmet Yetim ve yetkili sendika Türk Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi Tarık Arslan da hazır bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir konu ile ilgili; “Biliyorsunuz zorunlu bireysel emeklilik 45 altı için Nisan ayından itibaren uygulamaya koyuluyor. Bununla ilgili sözleşmeyi de biz kamu bankası olması dolayısıyla, hem yaygın şube ağı olması nedeniyle Ziraat bankasını tercih ettik. Bundan öncede aynı banka ile çalışıyorduk. Bankadan memnuniyetimiz söz konusu idi. Önceki anlaşmamız 2017 Haziran ayında sona eriyor. Bakanlığımız genelgesi gereği ilçemizde bir komisyon kurduk. Personelimiz ve öğretmenlerimiz promosyon ihalesi içinde yer almasını istedikleri taleplerini dile getirdiler. Onun dışında her türlü fikre ve öneriye  açık olduk.  Belli şartlar üzerinde uzlaştık. Geçtiğimiz ay içinde ihalemizi gerçekleştirdik. İlçemizde şubesi olan bütün bankalara ilgi gösterdiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bize hem şartların uygun olması hem de beldelerde şubesinin olmasından dolayı Ziraat Bankası ile anlaştık”diye konuştu.

Banka Müdürü Ünal Demir Milli Eğitim camiası ile çalışacaklarından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek; başta Milli Eğitim Müdürü olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Türk Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi Tarık Arslan ise bankaya teşekkür ederek; “Türk Eğitim-Sen olarak MEB işkolunda 15 Mart 2017 tarihi itibariyle Türkiye çapında bilinen en yüksek bedelli promosyon anlaşmalarından birine imza attıklarını belirtti.

Eğitim çalışanlarımızın en fazla lehine olabilecek bir süreç yönetimi gerçekleştirmeye çabaladık. Hiçbir zaman ötekileştiren bir şekilde davranmadık. İlçe Milli Eğitim Müdüründen hizmetlisine kadar mümkün olan her paydaşın fikrini almaya çalıştık ve şartnamemizi bu şekilde oluşturduk. Bu süreçte bankalarla yoğun bir şekilde görüştük. Bu gayretlerimizin herkesi memnun edecek olumlu bir yansımayla sonuçlanması bizi daha da memnun etti. Sonuçta eğitim çalışanlarının mutluluğu, bizim de mutlu olmamız anlamına geliyor.  Maaş promosyonu eğitim çalışanlarımıza hayırlı olsun.

Promosyon sürecinin yürütülmesindeki desteklerinden dolayı; Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli’ye, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir’in şahsında Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Türk Eğitim-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Mehmet Yaşar Şahindoğan başta olmak üzere Türk Eğitim-Sen Genel Merkez yöneticilerine, Çaycuma’da şubesi bulunan ve tamamı ihaleye katılan 9 bankamızın yöneticilerine ve kendilerine güvenen, bu süreçte her daim katkı sunan Çaycuma’daki eğitim çalışanlarına teşekkür ettiklerini belirtti.

Sözleşmeye göre;  Havale, EFT, hesap işletim ücreti vb alınmayacak, günlük para çekme limiti 2000 TL olacaktır. Kredi kartı, banka kartı ve ek kart için yıllık ücret alınmayacaktır. Kredi, kasko, sigorta vb işlemlerde avantaj sağlanacaktır” diye konuştu.

Kaynak: pusulagazetesi.com.tr Haber : Yeliz Alagöz