http://www.wannawatches.com

2016 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim Branş Bazında Sıralamalar Açıklandı » Kamu BilgiKamu Bilgi

24 Mayıs 2024 - 09:09

2016 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim Branş Bazında Sıralamalar Açıklandı

2016 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim Branş Bazında Sıralamalar Açıklandı
Son Güncelleme :

13 Aralık 2016 - 14:47

2016 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim Branş Bazında Sıralamalar Açıklandı…

2016 KPSS Önlisans/Ortaöğretim branş bazında sıralamalar kamubilgi.com olarak 13 Aralık 2016’da yaptığımız “ÖSYM, KPSS sıralamalarını neden açıklamıyor” haberinin ardından Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı.

ÖSYM’nin konuya ilişkin duyurusu şöyle:
2016 Kamu Personel Seçme Sınavına Ön Lisans ve Ortaöğretim düzeyinde (2016-KPSS Ön Lisans, Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 12.12.2016 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.