http://www.wannawatches.com

KPSS Ortaöğretim sınav sonucu açıklandı. » Kamu BilgiKamu Bilgi

27 Mayıs 2024 - 12:47

KPSS Ortaöğretim sınav sonucu açıklandı.

KPSS Ortaöğretim sınav sonucu açıklandı.
Son Güncelleme :

09 Aralık 2016 - 15:02

Kpss Ortaöğretim sınavı sonucu açıklandı.

sınav sonucu için tıklayınız

Atama Süreci Nasıl işleyecek

Atama sürecinde ilk aşama Devlet Personel Başkanlığı’nın (DPB) tüm kamu kurumlarından ihtiyaç duydukları kadroları kendisine bildirmesiyle başladı. Kurumlar 8 Ağustos-18 Kasım tarihleri arasında personel taleplerini kadro unvanları ve sayılarıyla beraber DPB’ye iletti. Böylece aday, müracatta bilgi almakiçin kurumların web sitelerini dolaşma çilesinden kurtulmuş oldu. Kurumlardan gelen ihtiyaçlar doğrultusunda merkezi yerleştirmede hangi öğrenim düzeyinde, hangi kadrolardan kaç personel alımı yapılacağı başkanlığın hazırlamış olduğu tercih kılavuzuna eklenerek son düzenlemesi yapıldı.

Tercih Kılavuzu 2 Aralık’ta ÖSYM’ye gönderildi

Devlet Personel Başkanlığı kadroların yer aldığı tercih kılavuzunu yayımlanmak üzere ÖSYM’ye 2 Aralık Cuma günü gönderdi. Daha sonra aşağıdaki adımlar gerçekleşerek aday tercihini ÖSYM’ye bildirmiş olacak.

1-  İlk olarak KPSS ortaöğretim sınav sonuçları açıklanacak ve merkezi yerleştirme tercihlerinin başlayacağı 21 Aralık Çarşamba günü kadrolar ve başvuru bilgilerinin yer aldığı tercih kılavuzu ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlanacak. Buradan takip edebilirsiniz

2- Tercihler 30 Aralık Cuma gecesi sona erecek ve tüm adaylar sınava hangi öğrenim düzeyinden girdiyse o düzey için açılan kontenjanlar arasından mezun olduğu veya olacağı alana uygun kadroları tercih edebilecek.

3- Merkezi yerleştirmelerde herhangi bir baraj puanı olmadığı için adaylar uygun kadrolar arasından toplam 30 tercih yapacaklar. Buradan giriş yapıp tercihte bulunacaksınız

Tercih robotuna nasıl ulaşabilirim

Tercih robotuna DPB sitesinden ulaşabilirsiniz. Tercih robotu yayımlanır yayımlanmaz BURADA olacaktır

KAMU BİLGİ ANDROİD Programı ile sınav sonuçlarına daha hızlı ulaşın>> TIKLAYIN.