SON DAKİKA

2. YÖKDİL sınavının yapılacağı tarih açıklandı

Bu haber 19 Nisan 2017 - 9:43 'de eklendi ve 45 kez görüntülendi.

YÖKDİL sınavı 4 dilde yapılacak

2. YÖKDİL sınavının 9 Temmuz 2017 tarihinde yapılacağını bugün belirtmiştik. YÖK Başkanı Yekta Saraç yaptığı açıklamayla bizi doğruladı. Ayrıca YÖKDİL’in İngilizce dışında Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde de yapılacağını belirtti.

YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama

Değerli arkadaşlar, bildiğiniz üzere YÖKDİL Sınavına ilişkin yaptığımız anketler neticelenmiş, YÖKDİL Sınavını erken tarihte tekrarlamamıza dair anketimizde %68 oy oranı ile “EVET”,

İngilizce’ye ek olarak hangi dillerde talep olduğuna dair anketimizde ise %62 oy oranı ile “ARAPÇA” birinci gelmişti. Konuya ilişkin karar alırken anket sonuçlarını da mutlaka dikkate alacağımızı beyan etmiştik.

Sizlerden gelen taleplere ilişkin yaptığımız değerlendirmeler neticesinde 2.YÖKDİL Sınavının “09 Temmuz 2017” tarihinde yapılmasına ve bu sınavın İngilizce’ye ek olarak “Almanca, Arapça, Fransızca” dillerinde de yapılmasına karar verdik. Ayrıca bu yıla mahsus olmak üzere YÖKDİL Sınavını üç defa yapacağız.

Üçüncüsünü Kasım ayında yapmayı planlamaktayız. Bu yıldan sonra YÖKDİL Sınavı doçentlik ve lisansüstü takvimlerini de dikkate alınarak yılda iki defa yapılacaktır. Sizlerle birlikte aldığımız bu kararın hayırlı olmasını dilerim. “Yeni YÖK” olarak, alacağımız kararlara paydaşlarımızı ortak kılmaya devam edeceğiz…

memurlar.net

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir