http://www.wannawatches.com

KAMU KURUMLARI İÇİN MÜLAKATLAR NASIL YAPILMALI » Kamu BilgiKamu Bilgi

24 Mayıs 2024 - 10:23

KAMU KURUMLARI İÇİN MÜLAKATLAR NASIL YAPILMALI

KAMU KURUMLARI İÇİN MÜLAKATLAR NASIL YAPILMALI
Son Güncelleme :

23 Haziran 2017 - 3:42

Bilindiği gibi mülakatlarda torpil iddiaları ve haksızlık söylentileri almış başını gidiyor. Mülakatlar için madem liyakate bakılıyor peki neden ilkel yöntemlerle mülakatlar yapılıyor. Milattan önceki yıllarda bile mülakat olsaydı eminim bu yöntemler kullanılmazdı. Madem eşitlikten hak ve hukuktan söz ediyoruz neden adil bir şekilde mülakat yapamıyoruz. Liyakat önemliyse neden mülakata katılan kişinin kimliği komisyon üyelerine önceden veriliyor. Kimlik mi önemli liyakat mi. İşte bu sorunları büyük oranda çözecek bir önerimiz var. Samimiyseniz bu öneri ışığında yapacağınız mülakatlarla dedikodu ve iftiraları en aza indirebilirsiniz. İşte size mülakat önerimiz;

1- Kişi mülakat günü belirtilen ile gider ve o ilde yeterli sayıda komisyon kurulur.

2- Örneğin 20 Mülakat komisyonu kuruldu kişi noterin de hazır bulunduğu içinde 1’den 20 ye kadar üzerinde sayı yazan  toplardan birini seçer ve o komisyona yönlendirilir.

3- Kişi komisyona girdiğinde tanışma faslı olmadan mülakatı yapılır ve kişinin notu doldurulduktan sonra kimlik bilgisi istenir ve işlenir.

4- Mülakatlar kamera ve ses kaydı altında yapılır ve hem mülakatı yapan kişiler hemde mülakata katılan aday kamera kaydı altındadır.

5- Mülakata katılan adayın itiraz hakkı saklıdır.