http://www.wannawatches.com

MEB'den okul bahçelerinin kullanılması yazısı » Kamu BilgiKamu Bilgi

25 Nisan 2024 - 01:00

MEB’den okul bahçelerinin kullanılması yazısı

MEB’den okul bahçelerinin kullanılması yazısı
Son Güncelleme :

25 Ekim 2016 - 12:53

MEB’den okul bahçelerinin kullanılması yazısı

MEB, eğitim tesisi alanlarının bahçelerinin otopark amacıyla kullanılamayacağını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı, bütün il milli eğitim müdürlüğüne gönderdiği yazıda okul bahçelerinin otopark ve ticari amaçla kullanılamayacağını ve sabotaj ihtimaline karşı dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Resmi yazıda, yapı ve tesislerdeki ticari amaçla kullanımı mümkün olan bölümlerin ise (büfe, kantin, çay ocağı, bankamatik vb.) kiraya verilebileceğini belirtti.

 

OKUL AİLE BİRLİĞİ OKUL BAHÇELERİNİN DÜĞÜNE KİRAYA VEREMEZ

Okul bahçelerinin otopark olarak kullanılmasının yasak olması gibi okul bahçelerinin de düğünlerde kullanılmak üzere kiraya verilmesi yasaktır ibaresi yer aldı. Okul aile birlikleri tarafından özellikle büyük köy okullarının bahçeleri düğün için kiraya veriliyor ayrıca İç Anadolu Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi başta olmak üzere köylerde, beldelerde ve bazı ilçelerde okul bahçeleri düğünlere kiralanıyordu. MEB yayımlamış olduğu yazıda okula ait açık alan içerisinde kesinlikle ticari faaliyette bulunulamayacağını, okul bahçelerinin kullandırılamayacağını belirtti. Okul aile birliklerinin okul bahçesinde herhangi bir tasarrufu, ticari olarak söz hakkı bulunmadığınıda ayrıca belirtti.