http://www.wannawatches.com

Maske Takmayan 3 Öğretmen Görevden Uzaklaştırıldı » Kamu BilgiKamu Bilgi

20 Mayıs 2024 - 16:07

Maske Takmayan 3 Öğretmen Görevden Uzaklaştırıldı

Maske Takmayan 3 Öğretmen Görevden Uzaklaştırıldı
Son Güncelleme :

22 Ocak 2021 - 0:12

Avusturya’nın başkenti Viyana’da, 3 öğretmenin, dünyayı etkisi altına alan ve pandemi haline gelen yeni tip koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla alınan önlemler dahilinde alınan sınıfta maske kullanma zorunluluğu kararına karşı çıktıkları gerekçesiyle görevlerinden uzaklaştırıldığı bildirildi.


Viyana Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin olarak kamuoyunu bilgilendirmek maksadıyla basına yapılan açıklamaya göre, başkentin 20. Bölgesinde eğitim öğretim faaliyetlerinde bulunan bir okulda görev yapan 3 öğretmenin, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlara uyması için yapılan bütün görüşmelere rağmen maske düzenlemesine karşı çıktıkları için haklarında inceleme başlatıldı.
Müdürlükçe yapılan basın açıklamasında, haklarında inceleme başlatılan öğretmenlerin yaklaşık 3 hafta önce görevden uzaklaştırıldığı belirtilerek konuya ilişkin inceleme devam ettiği için detaylı bilgi paylaşılamayacağı kaydedildi.


Eyalet genelinde yalnızca bu 3 öğretmenin COVID-19 düzenlemesine uymadığı aktarılan açıklamada, bu kişilerin ders verdikleri okulda 400 öğrencinin tam zamanlı olarak eğitim gördüğü ifade edildi.

Avusturya’da salgınla mücadele kapsamında uygulanan ve 24 Ocak’ta sona ermesi öngörülen karantinanın 8 Şubat’a uzatılması kararlaştırılmıştı.
Ülkede, 25 Ocak’tan itibaren ise mutasyonlu virüsün yayılmasını önlemek için toplu taşıma araçları ve kapalı alanlarda “FFP2” maskesi kullanma zorunluluğu getirilmişti.