http://www.wannawatches.com

Yaz tatili kısalıyor mu? Bakan Yılmaz açıkladı » Kamu BilgiKamu Bilgi

25 Nisan 2024 - 00:14

Yaz tatili kısalıyor mu? Bakan Yılmaz açıkladı

Yaz tatili kısalıyor mu? Bakan Yılmaz açıkladı
Son Güncelleme :

13 Şubat 2017 - 13:33

Bakan yılmaz: “Yaz tatilini kaldırma gibi bir düşüncemiz yok. Ancak…”

Yaz tatilinin uzun olduğunu söyleyenlerin de bulunduğunu ifade eden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, şunları söyledi:

“Öğrencilerimize çağın gerektirmiş olduğu bütün bilgileri vermeyi gaye edindik. Ancak eğitim süresini kısaltmadan, vermiş olduğumuz tatil süresi içerisinde eğitimi, etkili ve en özünü vermeyi amaç ediniyoruz. Yaz tatilini kaldırma gibi bir düşüncemiz yok. Ancak yaz tatilini öğrencilerimize etkin bir şekilde vermek istiyoruz. Birçok yerde okul döneminde olduğu gibi, yaz tatillerinde de destekleme eğitimleri veriyoruz. Daha etkin bir şekilde tatilleri kullanmak için de bir çalışmamız var. Daha iyiyi yakalamak için çalışmaya devam edeceğiz. 1930’lardan beri eğitimde aynı sistemin uygulandığını ve bir sistemi kaldırırken mevcut sistemi ve kazanımlarını yıkmamak gerek” dedi.

Yılmaz ayrıca Şu an sömestir ve yaz saati uygulamasında değişiklik yapmayı düşünmediklerini söyledi.

Yılmaz, “Kazanımları yıkmadan nasıl ilave kazanımlar yapabiliriz diye düşünüyorum. Doğrudur. Tarım toplumuyuz, bu tarım toplumunun hasat mevsimi temmuzdur, ağustostur ve sıcaklar da var. O sıcaklarda tatil yapmak doğrudur. Biz de katılıyoruz.” dedi.

Türkiye’de OECD ülkelerine göre eğitim ders saatinin ve eğitim gününün daha az olduğunu söyleyen Bakan Yılmaz, “Eğitim gün sayısını ve ders saati sayısını azaltmanın doğru olmadığını düşünüyorum.” şeklinde konuştu