http://www.wannawatches.com

Doğalgaz ne zaman ücretsiz olacak? » Kamu BilgiKamu Bilgi

20 Nisan 2024 - 13:18

Doğalgaz ne zaman ücretsiz olacak?

Doğalgaz ne zaman ücretsiz olacak?
Son Güncelleme :

23 Nisan 2023 - 22:47

19 Nisan’da kesilen faturadan sonra kesilen faturanın bedelsiz olacağı haberlerde yer almaktadır. Aylık 25 metreküpe denk gelen mutfak ve sıcak su için doğalgazın bedeli 1 yıl boyunca faturalardan düşülecektir.

Erdoğan konuşmasında: “Bu aynı zamanda önümüzün yaz olduğunu dikkate alırsak pek çok hanenin neredeyse hiç doğalgaz faturası ödemeyeceği anlamına geliyor. Emeklisinden öğrencisine ücretsiz doğalgaz kullanımının önemli katkı yapacağına inanıyorum. Seçimlerden sonraki dönemde bunun benim vatandaşıma yansıması çok daha farklı olumlu şekilde tecelli edecektir. Aylık mutfak, sıcak su tüketimini karşılayacak bedava doğalgazınız hayırlı olsun.” diye vatandaşlara müjde vermiştir.

Konutlardaki 20 milyona yakın doğalgaz abonesi için müjdenin kamuoyuna duyurulduğu 20 Nisan sonrasında gelen ilk faturalarında tutar “0” olacak. Vatandaşın bu tarihten sonra gelecek ilk faturasına ücret yansıtılmayacak. Önümüzdeki yıl nisan ayına kadar ise vatandaşa 12 ay boyunca 25 metreküp doğalgaz ücretsiz verilecek..