http://www.wannawatches.com

Domain Şirketi Yeni Bir Thodex vurgunu mu yaptı? » Kamu BilgiKamu Bilgi

11 Ocak 2022 - 13:32

Domain Şirketi Yeni Bir Thodex vurgunu mu yaptı?

Domain Şirketi Yeni Bir Thodex vurgunu mu yaptı?
Son Güncelleme :

03 Aralık 2021 - 0:04

Teknoclouds.com.tr alan adıyla domain (alan adı) kaydı yapan firma, rakiplerinin yarı fiyatına alan adı kaydı yaparak gündeme gelmişti. Bilindiği gibi bazı firmalar bu şekilde kampanyalar yaparak müşteri çekmeye çalışıyordu. Bu sebepten dolayı regnet şirketine bağlı gibi görünen teknoclouds.com.tr alan adı ucuz fiyatla müşterilerin domainlerini kaydetti. Ne var ki aylar sonra belki de onbinlerce alan adı ya silindi ya da açık artırmayla başkasının eline geçti. Bazı alan adları ise halen teknoclouds firmasının elinde bulunmakta ancak domain sahipleri bu alan adlarını ne yönlendirebilmekte ne de transfer edebilmektedir. Eğer iddialar doğru ise alan adı hırsızlığı ile yine milyonlarca dolarlık bir vurgun yapılmış durumda

Müjde: Godaddy ile bağlantılı Secureserver şirketi bu konuda çözün sunmakta.

Eğer alan adınızın süresi geçmemiş ve satılmamış ise acilen aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor. Bu firmanın dolandırıcılığı yurt dışında tescillenmiş durumda ve alan adlarınız size teslim edilmektedir.

Öncelikle aşağıdaki adımları uygulayınız:

1- https://www.domainspricedright.com adlı web sitesinden üyelik açıp giriş yaparak size otomatik olarak tanımlanmış olan customer number ve pin numaranıza ulaşıp bir yere not ediniz.

2- domainlerinizi aldığınız mail hesabınız öncelikli olmak kaydıyla, eğer ona erişiminiz yoksa herhangi bir mail hesabınızdan [email protected] mail adresine aşağıdaki şekilde mail gönderiniz

I am a victim of Teknoclouds.com.tr. My name is ADINIZ SOYADINIZ . I heard you made a deal with Azure. I want to transfer and control the domains I mentioned below to Domainspricedright.com. I sent photo ID card faceplate for confirmation.

My domains whois information:

Name Surname: AD SOYAD

e-mail: MAİL

Tel: +905*******

Adress: varsa Whois bilginizdeki adres

Domains Priced Right Customer Number: YENİ HESAPTAKİ CUSTOMER NUMBER

4 digit Call in PIN: YENİ HESAPTAKİ PİN KODU

Domain name(s):

buraya alt alta alan adlarınızı (domain) yazınız

thanks for your help.

——————————————-

domain company, login information

The domain can be viewed from the Domain Name menu.

TEKNOCLOUDS DOMAİN LOGİN:

Aşağıya teknoclouds giriş bilgilerinizi giriniz

https://teknoclouds.com.tr

Username: ***@***.com

Pass: ******

3- Bunları yaptıktan sonra kimliğinizin ön ve arka yüzünü fotoğraflayıp maile ekleyiniz. Ardından kendinizi selfie çekip ekleyiniz.

4- Konu olarak Domain Help, Teknoclouds domain help gibi başlıkla mailinizi yukarıdaki maile yollayıp 1 gün bekleyiniz. Eğer dönüş olmazsa yeniden gönderiniz.

Bu şekilde domain adınızı aldığınızda lütfen yoruma ekleyiniz.

Not: Bu yöntem doğrulanmış ve kanıtlanmış çözümdür. Başka alternatifler aramanıza gerek yok çünkü alan adınız yüksek olasılıkla bu kayıt kuruluşunun elindedir. Teknoclouds giriş bilgilerinizi vermenizden doğacak sorumluluk size aittir. Ancak zaten domainleriniz bu şirketin elinde olduğundan endişe etmenize gerek yoktur.