Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Iğdır – Nahçıvan demiryolu projesini gündeme getirmişti

65. Hükümette Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan AK Parti Kars Milletvekilimiz Sn. Ahmet Arslan, Bakanlığı döneminde Kars – Iğdır – Nahçıvan demiryolu projesini gündeme getirmişti.

65. Hükümette Ulaştırma, Denizcilik

  1. Hükümette Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan AK Parti Kars Milletvekilimiz Sn. Ahmet Arslan, Bakanlığı döneminde Kars – Iğdır – Nahçıvan demiryolu projesini gündeme getirmişti.

Ahmet beyle yaptığımız görüşmelerin akabinde onunda desteğiyle konuyu Ulaştırma ve Altyapı Bakanılığı ile görüşerek, projeye Tuzluca ve Aralık istasyonlarının eklenmesi konusunda büyük bir çaba sarf ettik. Bunun sonucunda Kars – Iğdır – Nahçıvan Demiryolu projesine her iki ilçemizde de istasyonlar yapılacak.

YouTube’da yayınlanan video da Tuzluca ve Aralık istasyonları proje daha evvel gündeme alındığı için gözükmüyordu. Fakat İlçelerimizin projeye dahil olmasıyla birlikte bundan sonra projeyle ilgili paylaşılan her materyalde Tuzluca ve Aralık istasyonları olacak.

Partimiz Iğdır’ımız için ne gerekiyorsa yapıyor. Ülkemizin Azerbaycan’a; Karabağ’ın kurtulmasıyla birlikte demiryolu olarak bağlanması süreci hızlanacak. Nahçıvan – Azerbaycan arasında bulunan Zengozor karayolunun yakında yapımına başlanacak. Demiryolu bağlantısıyla Iğdır hem karayolu hem de demiryolu güzergahı olacaktır.

Iğdır ekonomik olarak gelişecek Iğdırlı kazanacaktır. Kars – Iğdır – Nahçıvan tren hattı Türk dünyasını buluşturacaktır. Bu hat ile Kars, Iğdır ve Nahçıvan cazibe merkezi haline gelecektir.

Birlik ve beraberliğimiz koruyarak Iğdır’ımızı kalkındıracak ve halkımıza daha müreffeh yarınlar inşa edeceğiz. İstihdam yapılacaktır, AK Parti ile Durmak Yok Yola Devam diyoruz! Ali Kemal Ayaz AK Parti Iğdır İl Başkanı

Haber Tahir Kavri