Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır | Kamu Bilgi
SON DAKİKA

Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır

Bu haber 21 Şubat 2017 - 22:17 'de eklendi ve 150 kez görüntülendi.

Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır

Jandarma Genel Komutanlığı 2017 yılı 4. dönem uzman erbaş alımı başvuruları başladı. Başvuruları yakından takip etmek için Kamu Bilgi Android programını yükleyenler anında bu duyurumuzdan haberdar oldular. Siz de yüklemek için  TIKLAYINIZ

20 Şubat 2017 tarihinde yayınlanan ilanla birlikte Jandarma uzman erbaş başvuru sayfası açıldı.

Bazı adaylar başvuru aşamasında bazı sıkıntılarla karşılaşabiliyor. Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır onu sizlere anlatacağız.

Jandarma uzman erbaş başvurusu için ilk önce adaylar başvuru sayfasını açmaları gerekiyor.

Aşağıda bulunan linkten başvuru sayfası açıldıktan sonra öncelikle adayların bazı kimlik bilgileri sorulacaktır.

Bilgileri büyük harfle yazmanız gerekmektedir. Tüm bilgilerin büyük harflerle doldurulması adayların sorunla karşılaşmamaları için çok önemli!

İlk sayfa doldurulduktan sonra adres bilgileri, mezuniyet ve askerlik bilgileri gibi bazı boşlukların bulunduğu bir form görülecektir.

Burada da adayların gerekli bilgileri doldurup en altta bulunan “KAYDET” butonuna tıklayarak başvuru formlarını kaydetmeleri gerekmektedir.

Başvuru hangi tarayıcıdan yapılmalıdır?

Jandarma uzman erbaş başvurusunda en sık karşılaşılan sorunlardan biri de tarayıcı kaynaklı olmaktadır. Kılavuzda da belirtildiği üzere başvuruların bir bilgisayar aracılığıyla “Internet Explorer” tarayıcısı üzerinden yapılması daha az hatayla karşılaşmanız için daha güvenlidir. Chrome, Firefox gibi tarayıcılarla yapılan işlemlerde bazı kullanıcılar hatayla karşılaşabilmektedir.

Ayrıca mobil cihazlardan başvuru yapılması da adayların hata almasına sebep olabilir. Bu nedenle bir bilgisayardan Internet Explorer ile başvuru yapılması daha uygundur.

Jandarma Genel Komutanlığı 2017/4 uzman erbaş alımı başvuruları 17 Mart 2017 saat 17:00’a kadar yukarıda belirtildiği şekilde yapılacak.

Başvuru sayfası için TIKLAYINIZ.

Jandarma 2017/4 uzman erbaş alımı şartları ve başvuru kılavuzu ile ilgili haberimiz için tıklayınız TIKLAYINIZ.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir