http://www.wannawatches.com

Zihin Okuma Tekniği » Kamu BilgiKamu Bilgi

25 Nisan 2024 - 00:57

Zihin Okuma Tekniği

Zihin Okuma Tekniği
Son Güncelleme :

14 Ocak 2021 - 2:55

Bir kişinin zihnini okumak ve onun ne düşündüğünü anlamak mümkün mü? Bu tabiiki mümkün ancak buna tam olarak zihin okuma demek yanlıştır. Zaten asla bir kimsenin zihnini doğrudan okuyamazsınız. Ancak onun zihnine girebilir ve aslında sizin düşüncelerinizle onun düşüncelerine yön verebilirsiniz.

Olaya tam girmeden yaşadığım bir kaç durumdan bahsetmek istiyorum. Bu özelliğimi aslında küçükken, ortaokul yıllarımda farkettim. Belki de bende bulunan bu özellik sizlerde de vardır, bilemiyorum…

Daha önceden kimselere anlatmadığım ve içimde defaatle yaşadığım bir isteğin annem tarafından sanki ben ona söylemişim gibi: “daha önce söyledin ya” demesiyle şok olarak farketmiştim. Bunun defalarca olması aslında canımı da sıkmıyor değildi. Acaba unutkan mıydım..? Sonraki yıllarda aynı durum devam etmeye başladı.

Aklımdan geçenlerin karşımdaki kişi tarafından dillendirilmesi canımı da sıkmıyor değildi. Taa ki telepati yöntemlerini araştırana kadar. Üniversite hayatımdan sonra bu konuya epey merak sarmıştım. Aslında yaşadıklarım telepatinin bir ürünüydü. Daha sonra Zamanla telepatinin olumlu ve olumsuz yönlerini keşfetmeye başladım. Aslında biraz da size telepatiden ve bu durumdan bahsetmek istiyorum.

Telepati nedir?

Tele kısmını telefondan da aklınıza gelebileceği gibi ‘uzak’, pathos ise duygu ve düşünce anlamlarına geliyor. Yani uzaktaki kişiye duygu ve düşüncelerinizi aktarma yöntemidir. Bu yöntemi ise yazının ilerleyen kısmında anlatacağım.

Telepatik özelliğiniz var mı?

İçinizden bir şarkı söylüyorsunuz ve karşınızdaki kişi aynı şarkıyı söylemeye başladıysa, partnerinizle mesajlaştığınızda acaba sıkıldı mı veya uykusu geldi mi diye düşündüğünüzde “uyumam gerek” mesajı alıyorsanız, canınızın çektiği yemeği arkadaşınız size teklif ediyorsa, Sevmediğiniz ot burnunuzda bitiyorsa, aramasını beklediğiniz arkadaşınız sizi arıyorsa, kesin olacak dediğiniz şey olmuyorsa telepatik özelliğiniz yüksek demektir.

Telepati nasıl yapılır?

Yazımızın başlığı Zihin okuma Tekniği ancak biz Telepatiyi anlatıyoruz neden mi? Çünkü zihin okuma tekniği telepati ile ilintilidir. Zihin okuma aslında telepatinin bir ürünüdür ve gerçekliği sizin düşüncelerinizle sınırlıdır.

Biraz daha açarak örneklendirecek olursak zihin okuma telepati ile gönderdiğimiz düşüncenin karşı kişide etki oluşturması ve bu etkinin telepati yapan kişi tarafından ortaya konmasıdır. Aslında siz doğrudan karşınızdaki kişinin düşüncesini okumuyor, sizin telepati ile gönderdiğiniz düşünceyi ortaya çıkarıyorsunuz.

Gerçek zihin okuma ise beden dili ve karşı kişinin zihnindeki düşüncelerin size istemsiz olarak yansımasıyla oluşur ve bu uzmanlık gerektiren bir konudur. zihin okuma tekniğiyle zihin okuyan dünyada neredeyse yoktur. Zihin okuduğunu iddia edenler ise aslında telepati ile düşüncesini yollayan kişinin sizi yönlendirerek kendi isteklerini ortaya koymasıdır. Bu da uzmanlık gerektirir ancak çalışma yaparak bir noktaya gelebilirsiniz.

Telepati yapmak için size önereceğim yöntemle hayatınız değişebilir.

Şimdi vakit kaybetmeden nasıl telepati yapacağınıza gelelim.

Öncelikle telepati yapacağınız zaman karşı kişinin zihninin meşgul olmaması gerekir (Sevdiği bir filmi izleme, arkadaşıyla münazara yapma, kitap okuma vs.) Aynı şekilde sizin de telepatiye odaklanmanız ve kafanızın karmaşık olmaması lazım. Tam bu durumda kendinizi telepati yapacağınız cümlenin veya isteğin etrafında döndürün ancak bunu yaparken hedefiniz karşıdaki kişiye telepati yapmak değil gerçekten göndereceğiniz düşüncenin etkisinde kalmak olsun. Karşı kişiye göndereceğiniz düşünceyi zihninizde tekrarlayın. Örneğin çok sevdiğiniz ve karşı kişinin de sevdiği bir yemeği düşünebilirsiniz. Ancak daha önce de belirttiğim gibi aklınızdan “acaba aklımdan geçen yemeği bildin mi diye karşıya sormadan?” ve sonuç odaklı soruları aklınızdan geçirmeden karşınızdaki kişinin bu yemekten bahsedeceği anı bekleyin. Eğer telepatide profesyonel olursanız zaten sorduğunuzda sizin düşündüğünüz yemeği söyleyecektir.

Tv’de izlemişsinizdir, yarışmacı bir kağıda yazı yazar ve jüri üyeleri o kağıtta yazan sayıları okur. Bu yarışmacının geleceği görmesi değil belirlediği sayıları jüriye söylettirmesidir.

Telepati düşünce gücünün yansımasıdır. Bunu geliştirmek için tekrar çok önemli. Benim alıştırma olarak uyguladığım bir yöntem ise sayıları zihnimde tekrarlayarak karşımdakine söyletmekti. Bunu iki basamaklı sayılarda yapabilirsiniz. Bunu yaparken sayıları gözünüzün önüne getirin ve ortamdan zihinsel olarak çıkın. Sadece o sayıya odaklanın.

Şunu sorabilirisiniz: Burada anlatılan yöntemle herkes telepati uzmanı mı olacak? Hayır. Bu yöntemle hemen telepati yapmanız çok zordur. Telepati
Stereogram resimler gibidir. Göremeyen size güler geçer ama gören inanır. Sabırlı olun ve inanın.

Bir tavsiye: Telepati ile olumsuzluklardan kurtulma

Bir mülakata çağrıldınız ve heyecanlısınız. Aklınızdan sürekli: “Acaba elim titrer mi, acaba başarısız olur muyum, acaba beni beğenecekler mi” şeklinde düşünceler geçiyor. Bu düşünceler karşınızdaki kişilere: “Bu kişi heyecanlanır, bakın görün eli titreyecek” şeklinde geçecektir ve bu size olumsuz olarak dönecektir. Kendinizin kötü olduğuna inanırsanız, alanınızda iyi dahi olsanız dahi aklınızdan beni elerler şeklindeki düşünce karşıya geçerse jüri üyeleri sizi eleme yönünde davranış sergileyeceklerdir (Eğer puanlama teknikleri yoksa). Bunun için ne olursa olsun olumsuz düşünmemek ve içinizden olumlu şeylerin geçmesine çaba sarfetmek gerekiyor. Sonuç açıklanmak üzereyken, ‘Evet bu zor ama’ olumsuz düşünmemek için bir alternatifiniz var. Beyni meşgul edecek şeyler bulmak. Olumsuzluklar üzerinde yoğunlaşmamak ve gerçek sonucu almak. Bu olumlu veya olumsuz. Eğer olumluya yaklaşmak veya sonucun olumlu olmasını istiyorsanız öncelikle kendinize güven duyarak dik duruş sergileyecek sonra da olumlu sonuç üzerine yoğunlaşacaksınız. Eğer olumsuz düşünürseniz bu size olumsuz yansıyacaktır.

Bir sonraki yazımızda telepatiyle alakalı gelişmiş yöntemlerden bahsedeceğiz.

iyikalp.com- kalbinize ve ruhunuza iyi gelir.