http://www.wannawatches.com

"WORDPRESS PHOTO" DÜNYA'DA YILIN FOTOĞRAFI MALESEF TÜRKİYE'DEN » Kamu BilgiKamu Bilgi

16 Haziran 2024 - 22:33

“WORDPRESS PHOTO” DÜNYA’DA YILIN FOTOĞRAFI MALESEF TÜRKİYE’DEN

“WORDPRESS PHOTO” DÜNYA’DA YILIN FOTOĞRAFI MALESEF TÜRKİYE’DEN
Son Güncelleme :

13 Şubat 2017 - 20:30

İşte yılın en iyi fotoğrafı seçilen Dünya Basın Yılın Fotoğrafı,

Türkiye’de Bir Suikast © Burhan Özbilici, Associated Press

Mevlüt Mert Altıntaş, Rusya’nın Ankara büyükelçisi Andrei Karlov’u 19 Aralık 2016 Pazartesi günü Ankara’daki bir sanat galerisinde çekti.

 

Jüri üyesi João Silva, bu resmin seçildiğini açıkladı, “Bu bir kırılma noktası, dünyanın her yöne doğru ilerlediği bir durumu temsil ediyor” dedi.

“Avrupa’da olup bitenlere, Amerika’da olup bitenlere, Uzakdoğu’da, Ortadoğu’da, Suriye’de neler olup bittiğini ve bu imajın bana ait olduğunu düşünüyorum. Bu nefretin yüzü. ” açıklaması yapıldı.

Jürüden en büyük ödülü almasına rağmen, bu resimlerin seçiminde oybirliği yoktu. Jüri üyesi Stuart Franklin, bu fotoğrafla ilgili kaygılarını bugün erken saatlerde Guardian’da yayınlanan bir makalede dile getirdi.

 

 

 

 


Çağdaş Konular – Üçüncülük Ödülü, Hikayeler, Copacabana Sarayı © Peter Bauza
Edilane ve 7 çocuğunun 3’ü (çekim anında) yerde bir şilte üzerinde duruyor.

Son zamanlarda binada çok küçük ve basit bir İnternet mağazası kurmayı başardı. Yaklaşık olarak 10 eski bilgisayar . Bu günlük 5 USD kazanç ediyor.

 

 

 

Genel Haberler – Birincilik Ödülü, Tekler, Musul’a Saldırı | Laurent Van der Stockt, Getty Le Monde
Iraklı Özel Operasyon Gücü (Isof 1, Altın Parti, ISF), Musul’un doğusundaki Cogjali evlerini arıyor ve Deaş üyelerini, ekipmanlarını ve kanıtlarını arıyorlar. Genç ve yetişkin erkeklerle hızlı bir şekilde görüşülüyor. Çoğu zaman, siviller kendilerini güvende hissetmiyor. Keskin nişancılar ve araç bombaları tehdidi var.

 

Doğa – İkincilik Ödülü, Hikayeler, Pandalar Vahşi Gone © Ami Vitale, National Geographic Dergisi için
Yedi yaşındaki dev panda Min Min, Çin’in Sichuan Eyaletindeki Bifengxia Dev Panda Yetiştirme ve Araştırma Merkezi’nde bir bebeğe sahipti. Doğumunu 3 gece bekledi ve veterinler. Çok sağlıklı bir dev panda yavrusu yüksek sesle çığlık attı. Dev pandalar küçük, kör ve çaresiz olarak doğar. Yenidoğan pandalarının ekstremiteleri o kadar zayıftır ki, ayakta duramıyorlar.

 

 

İnsanlar – İkincilik Ödülü, Hikayeler, Enfarinat © Antonio Gibotta, Agenzia Controluce

Her 28 Aralık, İspanya’nın Alicante İbi ilinde – “unlu savaş” gerçekleşir. Vatandaşların iki gruba ayrıldığı bir festivaldir: Birinciye Enfarinat (un) denir ve bir darbeyi taklit eder; Diğeri isyanı sakinleştirmeye çalışıyor. Takımlar un, su, yumurta ve renkli duman bombaları ile oynuyorlar. Maç sırasında çekilen fotoğraflar çok güzel. 200 yıldan beri kutlanıyor ve Yahudilerin kralı Herod’un İsa’yı bulmak için masum her bebeği öldürmesini emrettiği katliamla bağlantılı.

 

 

 

Doğa – Birinci ödül, hikayeler, Rhino Wars © Brent Stirton, National Geographic Dergisi için Getty Images
“Vahşi Afrika Bakımı” adlı kuruluş yaralı hayvanların bakımında uzmanlaşmış kişilerin orgnanyasyonu.

Güney Afrika çapındaki kaçak savaşlarından pek çok gergedanı yetim almışlar. En son yetimliği Lulah, annesi Kruger Ulusal Parkı’nda öldürüldü ve rangers Lulah’yı bulduğu zaman bir aylık olduğu tahmin edildi. Hyenas minik buzağıya saldırıp kulaklarını burnundan çiğnedi ve burnunun bir bölümünü sağ arka bacağına büyük bir ısırık aldı.  Lulah ameliyat oldu ve yaraları Jan-Louis Ras tarafından düzeltildi, bu cerrah Wild Africa için Bakım hizmetine gönüllü olarak çalışıyor ancak aslında genellikle insanlar üzerinde çalışıyor.

Lulah’ın bacağındaki enfeksiyonlar temizlendi ve kulakları ve başının üstü giyinip dezenfekte edildi. “Vahşi Afrika Bakımı” bunun gibi birden fazla rhino buzağıya bakıyor ve bugün mülkte yaşayan 27 hayvan var. Onların bakım ve güvenliği için masraflar çok.

 

 


Uzun vadeli projeler – Birincilik ödülü, Ukrayna’nın Siyah Günleri © Valery Melnikov,

Rusya Segodnya

Siviller, Luhanskaya köyündeki hava saldırısı sonucu tahrip olan bir evde çıkan bir yangından kaçıyor.

 

 

Evans, 28 yaşındaki Pennsylvania hemşiresi ve bir annesi, Alton Sterling’in vurulmasına karşı protesto yapmak için Baton Rouge’a gitti. Sterling 37 yaşındaki siyah bir adamdı ve iki beyaz polis memuru tarafından yakın mesafeden vurulan beş yaşında bir babaydı. Çok sayıda cep telefonu videosunda çekilmiş olan çekim, önceki yıllarda polis tarafından, özellikle de zenci adamlara karşı aşırı kuvvet uygulanması üzerine ABD’yi dolaşan kargaşayı şiddetlendirdi.

 

 

 

 

 

Genel Haberler – İkincilik Ödülü, Tekler, Yalnız Sol © Santi Palacios

Annesinin Libya’da öldüğünü söyleyen Nijerya’lı (solda) 11 yaşındaki bir kız, 28 Temmuz 2016’da bir STK kurtarma gemisinde bulunan 10 yaşındaki kardeşinin yanına ağlıyor.

Çocuklar saatlerce yolculuk yapıyorlardı. Libya’daki Sabratha’nın yaklaşık 23 kilometre kuzeyinde, bir kurtarma operasyonu sırasında diğer mültecilerle aşırı kalabalık kauçuk tekne kullandılar.

Libya kaçakçıları genellikle mültecilerin avantajından yararlanarak, tipik olarak tehlikeli gemilere 750 dolar ila 3500 dolarlık bir bedeli tahsil ettiklerini söylüyorlar. İtalya.

 

 

Çağdaş Konular – İkinci Ödül, Hikayeler Zika Virüsü Kurbanları © Lalo de Almeida,

Folha de São Paulo için Yedi aylık Heloa, büyükannesinin evinde Areias’daki ailenin evinde bir şişe süt alır.

O ve kızkardeşi Heloisa, Zika virüsünün neden olduğu mikrosefali ile doğdu. Brezilya’nın kuzeydoğu bölgesindeki Paraíba eyaleti, ülkedeki Zika virüsünün neden olduğu en yüksek mikrosefali oranlarına sahip ülkelerden biridir.

 

 

 

 

 

Günlük Yaşam – Birinci Ödül, Hikayeler, Değişimin Ucunda Küba © New York Times için Tomas Munita

Ejercito Juvenil del Trabajo üyeleri, 3 Aralık 2016’da Fidel Castro’nun cenazesi için şafak vakti Santiago de Cuba’ya giden yol boyunca beklediler. Küba, Fidel Castro’nun ölümünden itibaren dokuz gün yas ilan etti.