http://www.wannawatches.com

Lojman kira bedelleri belli oldu » Kamu BilgiKamu Bilgi

27 Mayıs 2024 - 05:39

Lojman kira bedelleri belli oldu

amuda çalışan memurlara verilen lojmanlara ilişkin 2021 yılı kira bedelleri belli oldu. Lojmanlardan alınan kiralar metrekare bazında belirleniyor.

Lojman kira bedelleri belli oldu
Son Güncelleme :

06 Ocak 2021 - 8:57

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kamu konutlarında kalan memurlara yönelik olarak yeni kira bedellerini açıkladı.

Kamuda çalışan memurlara verilen lojmanlara ilişkin 2021 yılı kira bedelleri belli oldu. Lojmanlardan alınan kiralar metrekare bazında belirleniyor.

Buna göre;

Kerpiç, ahşap, bağdadi ve benzeri konutlarda 3,07 TL/m²,

kalorifersiz konutlarda 4,80 TL/m²,

kaloriferli konutlarda 6,30 TL/m² kira bedeli alınacak.

Kira bedellerinin yanında her bir metrekare için aylık olarak; kaloriferci, kapıcı ya da her ikisinin de kurum ve kuruluşlarca karşılandığı konutlardan 0,74 TL/m² ilave kira bedeli tahsil edilecek.

yakıt giderleri

Yurt içindeki kaloriferli konutlarından yakıtı kurum ve kuruluş tarafından tedarik edilenlerde, ısı pay ölçer veya kalorimetre cihazı montajı yapılmamış konutlarda her bir metrekare için oturanlardan 2,52 TL/m² yakıt bedeli tahsil edilecek.

Yakıtı kurum ve kuruluşlarca tedarik edilen konutlarda, ortak kullanım alanlarındaki aydınlatma, elektrik, su, gaz, otomat ve benzeri giderlerin zorunlu nedenlerle kurum ve kuruluşlarca karşılanıyor olması halinde, bu giderler karşılığında kira ve yakıt bedellerine ek olarak her bir metrekare başına 0,29 TL/m² olarak alınacak.

Faturalar

Sayaçların ayrılmasının mümkün olmaması nedeniyle elektrik, su ya da her ikisinin hizmet binası veya fabrika tesislerinden karşılandığı konutlardan kira bedellerine ek olarak, aylık her bir metrekare için;

Elektrik sayacının ayrılmasının mümkün olmaması halinde 1,4 TL/m²,

su sayacının ayrılmasının mümkün olmaması halinde 1,21 TL/m²,

elektrik ve su sayacının her ikisinin de ayrılmasının mümkün olmaması halinde 2,61 TL/m²,

konutlarda kullanılan su, şehir şebekesi dışında kuyu, artezyen, kaynak suyu ve benzeri su kaynaklarından karşılanıyor olması halinde 0,65 TL/m² ücret alınacak.

Tebliğ 15 Ocak 2021 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecek.