http://www.wannawatches.com

DERSHANE ÖĞRETMENLERİNE 5000 ATAMA! » Kamu BilgiKamu Bilgi

14 Nisan 2024 - 00:50

DERSHANE ÖĞRETMENLERİNE 5000 ATAMA!

DERSHANE ÖĞRETMENLERİNE 5000 ATAMA!
Son Güncelleme :

26 Ocak 2017 - 22:29

Dershane platformu üyelerinden ve dershaneci öğretmenlerden atama isteği

Kurumları dönüşüm nedeniyle kapatılan ve işsiz kalan öğretmenler önceki atamanın yetersiz olduğunu savunuyorlar ve daha fazla mağduriyet yaşanmaması için ek atama taleplerinde bulunuyorlar.

İşte o istek yazısı;

2 Eylül 2016 da çıkan KHK gereği dershane öğretmenlerinin bir kısmı MEB bünyesine dahil edilmiş olup bu alım yasadaki şartları sağlayan tüm öğretmenler için yeterli olmamıştır. Çünkü ayrılan 5000 kişilik şartları sağlayan öğretmenlerin kontenjanlarının dağılımı yapılırken branş sayısına dikkat edilmeden yapıldığı için bazı branşlar kontenjan fazlası kalmıştır.

Kurumlarından tazminatsız istifa etmek zorunda kalan birçok şartları sağlayan öğretmen işsiz beklemektedir.

Başta cumhurbaşkanımız olmak üzere MEB üst düzey yetkililerinin de dershane öğretmenlerine bazı platformlarda verdikleri sözlere istinaden mağduriyetlerini giderecek 5000 kadronun müjdesini bekliyor.

2 Eylül 2016 da çıkan KHK ile atanan arkadaşlarımız atandıkları yerde fark yaratmışlardır.Bu arkadaşlarımızın çalıştıkları okullardaki idareciler ve il/ilçe millieğitim müdürlüklerindeki yöneticiler de memnuniyetlerini her platformda dile getirmektedir.

Dershane öğretmenleri ülkenin önemli bir birikimidir ve bu öğretmenlerimizin bilgi, deneyim ve donanımlarıyla Milli Eğitimimize katacağı pek çok değer olduğu aşikardır.

Atama bekleyen şartları sağlayan öğretmenlerimizin verilen sözlere istinaden bir an önce MEB bünyesine dahil edilmelerini istiyoruz.

 

Sayın cumhurbaşkanımızın önceki dönemlere ait sözleri:

KAMU BİLGİ ANDROİD Programı ile Haberlere daha hızlı ulaşın>> TIKLAYIN.