http://www.wannawatches.com

Ev ve araba alımında yeni taksitli dönem » Kamu BilgiKamu Bilgi

23 Mayıs 2024 - 03:21

Ev ve araba alımında yeni taksitli dönem

Taşıt satışlarında 60 aya kadar taksit imkanı getirildi, konut satışlarındaki taksit sınırını da kaldırılan düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ev ve araba alımında yeni taksitli dönem
Son Güncelleme :

16 Mart 2021 - 13:27

ARAÇ SATIŞLARINDA TAKSİT İMKANI GETİRİLDİ

Fatura değeri 120 bin TL ve altında olan taşıt satışına 60 aya kadar vade, 120 bin ile 300 bin TL arasında olan taşıtlarda 48 aya kadar vade, 300 bin ile 750 bin TL arasında olanlarda 36 aya kadar vade, 750 bin TL üstü değerde olan taşıtlarda ise 24 aya kadar vade imkanı getirildi.

KONUT SATIŞLARINDA DA TAKSİT SINIRI KALDIRILDI

Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliğin 12/B maddesinin birinci fıkrasına “taksitli mal ve hizmet satışlarında” ibaresinden önce gelmek üzere “konut satışı haricindeki” ibaresi eklenmiş ve ikinci fıkrasına aşağıda belirtilen bent eklendi.

Konuttaki taksit sınırı kaldırılırken, fatura değeri 120 bin lira ve bu tutarın altında olan taşıt satışlarında 60 ay, 120 bin liranın üzerinde olup 300 bin lirayı geçmeyenlerde 48 ay, 300 bin liranın üzerinde olup 750 bin lirayı aşmayanlarda 36 ay ve 750 bin liranın üzerindeki taşıt satışlarında 24 ay vade uygulanabilecek.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından kredili konut satışlarında herhangi bir vade sınırı uygulanmazken, kredili taşıt satışlarında ise aracın değerine göre farklı vade sınırları uygulanıyor.

Bakanlığın söz konusu düzenlemesi BDDK uygulamalarına da uygun hale getirildi.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Ticaret Bakanı yürütür.

Resmi Gazete’de yayınlanan karar:

TİCARET BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA GELDİ

Ticaret Bakanlığı, konut satışlarında taksit sınırını kaldırırken, taşıt satışlarında 60 aya kadar taksit imkanı getirdi

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN