TEOG Sonuçları açıklandı | Kamu Bilgi
SON DAKİKA

TEOG Sonuçları açıklandı

Bu haber 03 Ocak 2017 - 14:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Milli Eğitim Bakanlığınca, Tercihli Okullara Giriş (TEOG) kapsamında, 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik 23-24 Kasım’da yapılan merkezi ortak sınavlara toplamda 1 milyon 190 bin 826 öğrenci katılmıştı.

TEOG 1’inci dönem sınavları 23-24 Kasım’da, yurt içinde 970 merkezde, 16 bin 235 okulda, 93 bin 342 salonda, yurt dışında ise 7 ülkede, 14 merkezde, 21 okulda, 72 salonda yapıldı.

Öğrenciler, 23 Kasım Çarşamba günü yapılacak birinci oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, 24 Kasım Perşembe günkü ikinci oturumda ise fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girdi.

Her ders için, dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçıkları kullanıldı ve her bir ders yazılısının sınav süresi için 40 dakika süre verildi. Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava alındı. Gözetmenler ise farklı okullardan seçildi.

TEOG sınavına giremeyen ve geçerli mazeretini belgelendirenler öğrenciler, 17-18 Aralık 2016 mazeret sınavlarına girdiler.

TEOG 2’nci dönem sınavları ise 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak.

TEOG-1 Sınavı sonuçları ise bugün açıklandı

sonucu öğrenmek isteyen öğrenci ve veliler e-okul sisteminden sonuçlarına bakabilecekler

sonuçları hemen öğrenmek için tıklayınız

SINAVA İTİRAZ NASIL YAPILACAK

Sınav sonucunda hata olduğunu düşünen adaylar, sonuçlara itiraz edebilecek. İtirazlarla ilgili yapılması gerekenleri listeleyen MEB, sonuçlara yapılacak itirazların, yayınlanma tarihi itibariyle en geç 5 gün içerisinde elektronik ortamlardan yapılması gerektiğini duyurdu. İtirazın gerçekleştirilmesi için  incelemenin başlatılması, T.C. Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Halk Bankası şubelerine “Kurumsal
Tahsilat Programı” adıyla 20 TL’nin yatırılması gerekecek

2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sonuçlara yapılacak itirazlar,

sonuçların e-Okul Sistemi ve http://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan
10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x