http://www.wannawatches.com

Akar: 4 milyon Suriye'li gelebilir » Kamu BilgiKamu Bilgi

23 Haziran 2024 - 20:25

Akar: 4 milyon Suriye’li gelebilir

Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar: İdlib’de rejim tarafından zaman zaman karadan ve havadan tehdit şeklinde bölgeye ateş edilmesi, buradaki sivil insanların zarar görmesi oradaki hayatı oldukça zorlaştırıyor. Çünkü bu insani yardım faaliyetlerini aksatıyor. Burada yaşayan 3.5-4 milyon insan bir şekilde buraları terk ettiği zaman da gidecekleri tek yer var, o da Türkiye

Akar: 4 milyon Suriye’li gelebilir
Son Güncelleme :

13 Haziran 2018 - 13:00

‘Sonlarını getireceğiz’

Irak’ın kuzeyinde 12 hedef daha hava operasyonuyla yok edildi. Harekatı canlı izleyen Org. Akar ‘Bu sefer teröristlerin sonunu getirmeye kararlıyız. Bu mücadeleden dönüş yok’ mesajı verdi

ANKARA Gündem Haberleri

Giriş Tarihi: 13.6.2018

Kandil’e yönelik operasyon sürerken Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları Eskişehir’deki Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı’na giderek Kuzey Irak’a yönelik hava harekatını takip etti. Orgeneral Akar, TSK içindeki FETÖ’cüler temizlendikçe daha da güçlendiklerini belirterek “Bu sefer bunların sonunu getirmek için kararlıyız” dedi. Hulusi Akar’a, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal da eşlik etti.

2 GÜNDE 26 HEDEF VURULDU

Gece yarısı Irak’ın kuzeyine yönelik gerçekleşen hava operasyonunda teröristlerin sığınak, barınak, silah mevzisi ve mühimmat deposu olarak kullandığı 12 hedef imha edildi. Böylelikle 2 gün içinde söz konusu bölgede 26 hedef savaş uçakları tarafından vurulmuş oldu. Başarılı hava harekatından dolayı personeli tebrik eden Org. Hulusi Akar şu mesajları verdi:

FETÖ TEMİZLENDİKÇE GÜÇLENDİK:

15 Temmuz nedeniyle bazı sıkıntılarımız oldu, personel sayısı konusunda bir takım sıkıntılar yaşadık fakat içimizden bu hainler temizlendikçe etkinliğimiz daha da arttı, daha da güçlendik.

BU YOLDAN DÖNÜŞ YOK:

Başta FETÖ olmak üzere PKK/ PYD/YPG ve DEAŞ dahil tüm terör örgütleriyle, bunun dışında ülkemize yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Bundan dönüş yok.

GEREKLİ CEVABI VERDİK:

25 Temmuz 2015’te başlayan terörle mücadelenin yeni safhası büyük bir yoğunlukla başladı. Havada ve karada bu operasyonlar sürdürüldü, İkiyaka Dağları dahil bir sürü temizlik yapıldı. Bunun akabinde 15 Temmuz darbe girişimiyle karşılaştık. Burada TSK’nın vatanını, milletini seven evlatları ve tüm milletimiz karşı koymak suretiyle bunun üstesinden geldik. Üniforma giyen hainlere gerekli cevabı verdik. Yargı gerekli cevabı vermeye devam ediyor.

‘HAREKAT YAPAMAZ’ DEDİLER:

Fırat Kalkanı, FETÖ’nün darbe girişiminden bir ay sonra başladı. Birtakım zorluklara, sıkıntılara rağmen, hatta bazılarının ‘Bu ordu artık harekat yapamaz’ demelerine rağmen operasyonu büyük bir başarı ve kararlılıkla gerçekleştirdik.

4 MİLYON SURİYELİ GELEBİLİR:

İdlib’de rejim tarafından zaman zaman karadan ve havadan tehdit şeklinde bölgeye ateş edilmesi, buradaki sivil insanların zarar görmesi oradaki hayatı oldukça zorlaştırıyor. Çünkü bu insani yardım faaliyetlerini aksatıyor. Burada yaşayan 3.5-4 milyon insan bir şekilde buraları terk ettiği zaman da gidecekleri tek yer var, o da Türkiye.

Sabah