http://www.wannawatches.com

Bayram tatili uzayacak mı? Cevap geldi. » Kamu BilgiKamu Bilgi

27 Mayıs 2024 - 04:28

Bayram tatili uzayacak mı? Cevap geldi.

Bayram tatili uzayacak mı? Cevap geldi.
Son Güncelleme :

17 Haziran 2017 - 8:51

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Batman’da kendisine bazı sorular yönetildi. İşte müezzinoğlunun konuyla ilgili cevapları:

CHP’nin adalet yürüyüşü var onunla ilgili neler söylersiniz?

Müezzinoğlu: Değerli arkadaşlar öncelikle keşke CHP özü itibariyle hukuk devletinden yana olabilmeyi kuruluşundan bugüne başarabilmiş olabilseydi. Keşke bu ülkede bir çok hukuk aracılığıyla yapılan vatandaşlarımıza yapılan zulümlere karşı adaletten yana durabilseydi. Bunun en bariz örneği Ak Parti döneminden söyleyeyim. Yüzde 47 oy almış bir siyasi parti kapatılma davası açıldığında CHP’yi kimse meydanlarda görmedi. Kimse milli iradenin hak ve hukuku adına burada ne oluyor demedi. Hatta Akparti’nin kapatılmasında yarar var diyen bir görüşü bile ihsan ettiler. 411 milletvekilinin bu ülkede başörtüsü zulmü ortadan kalksın dediği an şuanda yürüyüş yapan sayın Kılıçdaroğlu’nun imzasıyla anayasa mahkemesine gidildi ve milli irade yok farz edildi. Üniversite öğrencilerine, gencecik kızlarımıza bu ülkede yapılmayan zulüm kalmadı. Bugün CHP ve sayın Kılıçdaroğlu’nun hangi adreste durduğunu millet gayet iyi bilir. Şuanda tamamen yine ülkenin huzuru, barışını sağlayacak süreçte yine ülkenin
huzurunu ve barışını zedeleyecek bir yanlışın içinde kendi fıtratına kendi duruşuna yakışanı yapıyor. Millet de kendisine yakışan cevabı her zaman verdiği gibi bundan sonrada verecektir.

Bayram vesilesiyle tatilin uzaması söz konusu mu?
Müezzinoğlu: Hayır yok.