http://www.wannawatches.com

HOLLANDA'DAN HADSİZLİK » Kamu BilgiKamu Bilgi

23 Haziran 2024 - 20:17

HOLLANDA’DAN HADSİZLİK

HOLLANDA’DAN HADSİZLİK
Son Güncelleme :

11 Mart 2017 - 15:20

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçuşu iptal edildi…

Bugün Hollanda’nın Rotterdam kentine gidecek olan Çavuşoğlu iptal edilen uçuşu Bahçeşehir’de yaptığı konuşma sırasında açıkladı.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU ‘TANSİYON ARTACAKSA ARTSIN’ DEMİŞTİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,bugün CNN Türk’te katıldığı canlı yayın programında, Almanya’nın deprem etkisi yaratan iptal kararlarının ardından Hollanda ile yaşanan ziyaret krizine ilişkin açıklamasında “Bugün Rotterdam’a gidiyorum. Ziyaret nedeniyle tansiyon artacaksa artsın” demişti.

ERDOĞAN’DAN HOLLANDA’YA: UÇAKLARINIZ BURAYA NASIL İNECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un Bağcılar ilçesinde halka yaptığı konuşmada, Hollanda’nın ‘Çavuşoğlu’ kararını, “Hollanda benim vatandaşım sizin tezgahınızı bozacak. 16 Nisan’dan sonra bunlara gereğini yapacağız. Bunlar Nazi kalıntısı, faşist uygulamalar” diyerek Hollanda’yı eleştirdi.

“GÜVENLİK BAHANESİ”

Hollanda Dışişleri Bakanlığının açıklamasında, Hollanda’nın Çavuşoğlu’nun ziyaretiyle ilgili Türk yetkililerle kabul edilebilir bir çözüm için görüşmeler yaptığı belirtildi.

Hollanda hükümeti, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağının iniş iznini iptal ederken bu kararı yaptırım tehdidi nedeniyle aldığını öne sürdü.

Açıklamada, “Ancak Türkiye’nin yaptırım uygulayacağına dair tehdidinin makul bir çözüm arayışını imkansızlaştırdığı” ileri sürüldü ve “Bunun üzerine Hollanda’nın iniş iznini iptal ettiği” şeklinde açıklandı.

ÇÖZÜM ARAMIŞLAR!

Hollanda’nın olayların gelişiminden üzüntü duyduğu ve Türkiye ile diyalogda kararlı olduğu ifade edilen açıklamada, “Hollanda ve Türkiye arasında dostça bir ilişki var. Bu çerçevede kabul edilebilir bir çözüm arandı.” denildi.