http://www.wannawatches.com

Ölü bir kişi meslekten nasıl ihraç edilir? » Kamu BilgiKamu Bilgi

14 Nisan 2024 - 01:26

Ölü bir kişi meslekten nasıl ihraç edilir?

Ölü bir kişi meslekten nasıl ihraç edilir?
Son Güncelleme :

26 Ekim 2016 - 13:46

CHP Artvin milletvekili Uğur Bayraktutan, TBMM’ye verdiği önergede sordu: ” “Ölü bir kişi meslekten nasıl ihraç edilir?”

Bandırma Savcısı Ahmet Biçer 2016 Mayıs ayında vefat etmiş olmasına rağmen, 31 Ağustos 2016’da çıkarılan KHK ile meslekten ihraç edildiği öğrenildi.

CHP Artvin milletvekili Uğur Bayraktutan ihraç konusu hakkında TBMM’ye önerge verdi. Bu önergede, “Ölü bir kişi meslekten nasıl ihraç edilir? İhraç listelerinin aylar önceden hazırlanıp, daha sonra uygulamaya konulduğu iddiaları doğru mudur?” diye sordu. Uğur Bayraktutan, ‘’Bandırma Savcısı Ahmet Biçer, 2016 Mayıs ayında vefat etmesine karşın, 31 Ağustos 2016 tarihli KHK ile ihraç edilenler listesinde adı geçmektedir. Bu durum önceden Savcı Biçer’in fişlendiğini hayatta olmadığı halde HSYK’nın ihraç listesinde olduğunu gözler önüne sergilemektedir” dedi ve Adalet Bakanı Bozdağ’a şu soruları yöneltti:

– Savcı Biçer’in ölümünden 3 ay sonra HSYK’nın belirlemiş olduğu ihraç listesinde olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

– Ölü bir kişi meslekten nasıl ihraç edilir? Bu konuda sorumluluğu olanlarla ilgili bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz?

– Bu durumda ihraç listelerinin kamuoyunda dillendirildiği gibi aylarca önceden hazırlanıp daha sonra uygulamaya geçildiği iddiaları doğru mudur?

diye sordu.